Geçtiğimiz hafta bu köşeyi doğaya,ağaçlara yaşam alanlarına bıraktım.Boş bırakmadım, izindeyiz de demedim ama hayatımızın önemli olan bir alanına bıraktım.

Biliyorum Susma Dostları, okurları gazetede bu köşede Bahaddin ne yazmış diye bir merak oluşuyor.Bu güzel bir şey.

Teşekkür ediyorum beni takip eden okuyuculara dostlara Bazen sizlerin gündemi benim gündemim olmuyor, yada sizlerin merak ettiği konularda ben birşey dile getirmiyorum. İşte o zaman bir kopukluk,iletişimsizlik oluyor.

Aslında o gün yani yaz[1]madığımda da bir mesaj veriyo[1]rum .

Tabi almak isteyene.

Neyse bu hafta siyaset polemiklerle dolu.

Ülke gündemi yine Pandemi koşullarının ağırlaştığına dikkat çeksede, ülkede her il neredeyse kırmızı alarm versede siyaset,siyasetin aktörleri sahnede yapması gerekenleri yapmaya, gerçekleri halktan gizlemeye, yada yalanları gerçek gibi aktar[1]maya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftanın devam eden konuları, Okullarda Gençlik Ant’ının okunması tartışması devam etti. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir gece kararname ile çıktığı,imzayı geri çektiği “İstanbul Sözleşmesi”tartışmaları, iptali için yargıya taşınmaları, devam etti.

CHP Kadın Kolları Genel Merkezi ülke çapında kadınlar olarak dava açtıklarını dile getirdiler. Yine aynı şekilde DEVA Partisi 81 ilde eş zamanlı olarak İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının iptali ve Cumhurbaşkanı kararının yürütmesinin durdurulması için dava açtılar.

DEVA Partisi İl Hukuk Ve Adalet Politikaları Başkanı Ceren Demirbaş Önaç, yaptığı açıklamada “Bahaneleri bırakın! Şiddete uğrayan kadın[1]ların yardım çığlıklarını duyun!” dedi

Ayçiçek, Yavuzyılmaz Polemiği

Yine geçtiğimiz haftanın polemik konularından birisi, AKP Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek’in CHP Milletvekili Deniz Yavuyılmaz’a yönelik, “Şov yapıyor” sözü ve, “Yaşadığı Şehir İstanbul’dan seçildiği şehir Zonguldak’a sadece şov yapmak için geçerken uğrayan milletvek[1]ili”sözleriydi.

CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Ayçiçek’i hem Kozlu’da hemde Ankara’daki evinde çay içmeye davet etti. Bakalım Ayçiçek demokrasi,aile hukuku,komşuluk hakları ve nezaket gereği çay içmeye gidecek mi?

Giderse ve bu buluşma gerçekleşirse medeniyette bir adım daha ileri gitmiş oluruz.Bu kesin.Tabi buda bir casaret mese[1]lesi. Demokrasi,hoşgörü toplumu bedelsiz olmuyor.

Posbıyık  AKP’ye geçer mi?

 Deneyimli siyasetçi Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık rakipleriyle(içerde ve dışarda) oyun oynamayı seviyor.

Aslında polemik Posbıyık’ın biryerden biryere geçmesi değil,bir anlam[1]da “Bela geliyorum”diyor.O nedenle gitsemi-gelsemi tartış[1]ması daha uzayacağa benziyor.

Halil Posbıyık, “CHP’den ayrıla[1]cağım yolundaki değerlendirmeler spekülasyondan ibarettir” dedi.

İzlemeye devam