Zonguldak’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Valilik önünde Çelenk töreni düzenlendi Valilik önündeki törene İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Anıtı’na Çelenk bıraktı Saygı duruşunun ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun 23 Nisan konuşmasını yaptı Valilik önündeki törene il milli eğitim müdür yardımcıları şube müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101.Yıl Kutlamaları münasebetiyle hepinize hoş geldiniz diyor sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün her zamankinden daha büyük bir onur ve gurur yaşıyoruz. Çünkü dünyada çocuklar için bayram yapan tek ulusun mensubu olarak bu bayramı çocuklarımızla beraber kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin Cumhuriyet nesillerine, milletçe verdiğimiz önemi ifade etmektedir.

Sevgili Öğrenciler, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, büyük anlamlarla yüklüdür. 23 Nisan, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden, çocuk bayramıdır. Sizler çağdaş ve mutlu Türkiye’yi simgeliyorsunuz. Unutmayınız ki sizler, bu ülkenin bu milletin geleceğini şekillendirecek en önemli, en değerli varlıklarımızsınız. Gelecek sizlerin ellerindedir.

Bu duygular ile İstiklâl Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle;  Atatürk’ün “Sizlerden çok şey bekliyoruz” diyerek avuçlarına hürriyet ve demokrasiyi bıraktığı tüm çocuklarımızın ve yüce milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutlar saygı ve sevgilerimi sunarım. ” dedi.