1 Mayıs Çaycuma’da erken kutlanacak

Koronavirüs salgınına dair tedbirler kapsamında 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren tam kapanma uygulaması nedeniyle 1 Mayıs alanlarda erken kutlanacak. Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 16.00’da Çaycuma Cumhuriyet Meydanında pandemi koşullarına dikkat ederek 1 Mayıs’la ilgili basın açıklaması yapılacak. 

1 Mayıs 2021 Cumartesi günü 1 Mayıs Marşı’nın gün boyunca, belirli aralıklarla, belediye hoparlöründen çalınması için de  Çaycuma Belediye Başkanlığına Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından başvuru yapıldı.

Eğitim Sen’den yapılan açıklamada “1 Mayıs 2021 Cumartesi günü, zorunlu işkollarında çalışmakta olan emekçileri işyerlerinde, çalışmayan milyonları da evlerinde, balkonlarında, sosyal medyada 1 Mayıs coşkusunu büyütmeye, pandemiye karşı mücadele ayrımcılığı ve halka gelir güvencesi sağlanmamasını protesto etmeye çağırıyoruz. Herkese sağlıklı, güvenceli, insanca bir yaşam için aklın ve bilimin emrettiği tedbirlerin alınması talebiyle 1 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 21.00’de herkesi bulunduğu her yerden ‘ses vermeye’ çağırıyoruz.” denildi. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: