“Devletin adalet anlayışı bu mu?”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, İŞKUR tarafından yürütülen (TYP) toplum yararına projeler kapsamında çeşitli kurumlarda belli süre ile istihdam edilen kişilerle ilgili yapılan uygulamalara tepki gösterdi.

Erkmen; “Bir taraftan dar gelirli vatandaşlara yardım yapılacağı duyurulup bir taraftan da çalışan kişilerin devlet eli ile mağdur edilmesi ve aldıkları ücret dışında hiçbir geliri olmayan bu insanların mağdur edilmesi devletin adalet anlayışıyla bağdaşmamaktadır”dedi

Açıklamada şu görüşlere yer verdi; “İŞKUR tarafından yürütülen (TYP) toplum yararına projeler kapsamında çeşitli kurumlarda belli süre ile istihdam edilen kişiler olmuş ve bunlara asgari ücret üzerinden maaş verilmiştir. Şimdi aldığımız yoğun bildirimler neticesi özellikle Milli Eğitim ağırlıklı istihdam edilen kişilerin tam kapanma kararı bahane edilerek ücretsiz izine çıkarıldıklarını ve bu nedenle kendilerine bir ödeme yapılmadığını öğrendik. Bir taraftan dar gelirli vatandaşlara yardım yapılacağı duyurulup bir taraftan da çalışan kişilerin devlet eli ile mağdur edilmesi ve aldıkları ücret dışında hiçbir geliri olmayan bu insanların mağdur edilmesi devletin adalet anlayışıyla bağdaşmamaktadır. Halbuki çeşitli çözümler üretilip bu insanların mağdur edilmeyeceği bir formül uygulanabilirdi. (Örnek: Maaşının yarısını ödemek, ücretsiz izne çıkarıldığı süre kadar çalışma süresine ilave ederek çalıştırmak gibi formüller…) Bu kararın tekrar gözden geçirilerek insanların elinde olmayan bir sebep ile işe gidememesi ve hiçbir ödeme yapılamayacak olması karşısında bu kişileri mağdur etmeyecek önlemler alınması bu mübarek ramazan ayında ve bayram öncesinde acil ve zorunludur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: