Keleş; “AK Parti işçinin, emekçinin, çalışanın Kıdem Tazminatına göz dikmiştir”.

DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, basın açıklaması yaptı. Keleş,” İnsanı insan yapan ortaya koyduğu emektir. Emeğe ve emekçiye saldırıların ve hak gasplarının sınır tanımadığı bu zorlu dönemde cesaretle emeğin mücadelesini sürdüren işçinin, emekçinin, çalışanın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum”dedi

Açıklamada; “Ülkemizi yöneten Ak Parti iktidarı birçok konuda mağduriyetlere sebep olduğu gibi biliyoruz ki, toplumun her kesimi gibi emek dünyası da çok büyük hak kayıplarıyla yaşadı ve yaşamaya da devam etmektedir. İşçilerin, emekçilerin, çalışanların hakları yasal düzenlemelerle ellerinden alınmıştır ve alınmaya da devam edilmektedir. Her konuda sınıfta kalan Ak Parti iktidarı, ekonomide de sınıfta kalmış, işçinin, emekçinin, çalışanın Kıdem Tazminatına göz dikmiştir.

İşsizlik Ak Parti iktidarında kanser hücresi gibi yaygınlaşmıştır. TÜİK verilerine göre, işsiz sayısı 2021 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre 250 bin kişi artarak 4 milyon 236 bin, işsizlik oranı ise 0,7 puanlık artış ile yüzde 13,4 seviyesine ulaşmıştır. Tabi bu verilere toplumumuzun güvenide oldukça zayıftır. Bu verilere iş aramaktan vazgeçenler ve pandemi nedeni ile işsiz kalan gizli işsizler dahil değildir. Ayrıca 15-24 yaş grubunu kapsayan genç nüfusta işsizlik oranı bir önceki aya göre 0,4 puanlık artışla yüzde 26,9 olarak gerçekleşmiştir. Bu da demektirki her 4 gençten birisi işsizdir.

İnsanı insan yapan ortaya koyduğu emektir. Emeğe ve emekçiye saldırıların ve hak gasplarının sınır tanımadığı bu zorlu dönemde cesaretle emeğin mücadelesini sürdüren işçinin, emekçinin, çalışanın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum.

DEVA iktidarında iş sahalarının açıldığı, betona değil sanayileşmeye yatırımın yapıldığı, işsizliğin bitirildiği, insan onuruna yaraşır çalışma şartlarının sağlandığı, çalışanların emekçilerin geleceğini düşünmek zorunda bırakılmadığı, insanca yaşanacak maddi ve manevi imkanların sağlandığı günleri taahhüt ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: