SUSMA 25 YAŞINDA…

Tarih, dünden bugüne yaşamdan kesitlerle kentte önemli yer tutan Zonguldak Nostalji potalı soyalmedya Facebook sayfasından Gazetemiz SUSMA’nın yeni yaşını paylaştı. Sayfasında SUSMA’nın 1997 Yılı 28 Nisan’ında yayınlanan Birinci sayısı ile 952 Sayısı ile birlikte Gazetemiz Kurucusu ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bahaddin Arı’nın yazısını yayınladı. Teşekkürler Zonguldak Nostalji, teşekkürler Susma dostları, takipçileri, okurları İyiki varsınız SUSMA

SUSMA 25 YAŞINDA…

Zonguldak’ın yerel gazetesi SUSMA yayın hayatının 25’inci yılını kutluyor.

İlk sayısını paylaşımda görüldüğü gibi 28 Nisan 1997 yılında hayata geçiren gazetenin kurucusu Bahattin Arı konuyla ilgili düşüncelerini okuyucularıyla paylaştı…

“Gazeteniz Susma 25.Yılından gün aldı. 952.Sayısına ulaştı.Bireysel okuyucusuyla, ara vermeden varlığını sürdüren tek okur gazetesi dersek abartılı olmaz.

Bunu neden söylüyoruz. Kentte yerel gazete okur alışkanlığı abonelik üzerine kurulmuş, yani en baba gazete dahil bayiden değil okura elden dağıtım eliyle ulaşıyor.

Susma; Genel yayın politikasında sadece künyesinde yazılı bulunan “Hak ve Sorumluluk Bildirgesi İlkelerine Uyar. Cevap ve düzeltme hakkına saygı gösterir.”yazısına yaşamın içinde de bu ilkeye sadık kalarak bugünlere geldi.

Onun için geride bıraktığı 24 yılda 952 sayıya ulaştık, bir anlamda marka olduk.

Kentte adını saysak iki gün[1]lük gazeteden sonra içeriği ve niteliği ile gündemde yerini koruyan üçüncü gazete olarak anılmak her haftalık gazetenin işi olmadığını biliyoruz.

Ülke gündemini yerel gün[1]demle güncelleyen, günlük manşet gazeteciliğinden, popülist yayından uzak, uzun yol koşucusu, “Haberde objektiflik, yorumda özgürlük” ten hareket ediyoruz.

Kendi mahallemizden vazgeçmeden, ama diğer mahallelerde neler yaşandığını anlamak ve öğrenmek için elimizden geleni yapmaya çaba sarfederken, bir anlamda toplumda köprü olmaya, kayanaşma ve dayanışmayı örüyoruz. .

Susma; Gerçeğin ve vicdanın peşinden koşarken, samimiyet, açıklık, adalet, duygusunu, dostluk ve dayanışma üzerine kurduğumuz yayın ilişkisiyle Susma’yı hep birlikte nice yıllara taşıyacağız.

Yeni yılımızda, nice seneler birlikte yürümek için karşılıklı fedakarlık,dayanışma ve ortak sorumluluklarımız olduğunun bilinciyle davranmak, Susma’yı sizlere ulaştırmada en önemli etken olacaktır.

Çağ yeni emekleri, yeni iletişim araçlarını, yeni zamanı ve yeni ilişkileri mecbur kılı yor.

Bizde Çağ’dan kopmamak, Çağ’ı ve geleceği kurmada bir damla olabilirsek ne mutlu bize.

İyi ki varsınız…”

Zonguldak Nostalji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: