Yeşil Sol Parti Zonguldk İl Başkanı Ali Topaloğlu, “İsrail Devletinin Filistine Yönelik Saldırılarını Kınıyoruz !Uluslararası Toplum Bu Katliamı Derhal Durdurmalıdır!

Yeşil Sol Parti Zonguldk İl Başkanı Ali Topaloğlu yaptığı açıklamada, “Bu saldırı dalgası Mescid-i Aksa’da ibadet halinde olan Filistinlilere ses bombalarıyla saldırılması sonucunda 200’den fazla sivilin yaralanması ile Başlayan onlarca çocuk ve insanın ölümüne neden olan, Filistin halkına yönelik bu zulmü kınıyoruz”.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Filistin topraklarına yönelik İsrail devletinin uyguladığı sistematik şiddet ve saldırı artarak devam ediyor. Tüm dünyanın gözleri önünde Filistinliler binlerce yıldır yaşadıkları topraklardan zorla çıkarılıyor; İsrail hem insanlığa hem de uluslararası hukuka aykırı bir şekilde bu topraklara yerleşimcileri yerleştirerek Filistin topraklarını işgal ediyor.

Bu saldırı dalgası Mescid-i Aksa’da ibadet halinde olan Filistinlilere ses bombalarıyla saldırılması sonucunda 200’den fazla sivilin yaralanması ile Başlayan onlarca çocuk ve insanın ölümüne neden olan, Filistin halkına yönelik bu zulmü kınıyoruz.

Zulüm altında inleyen Ortadoğu halklarının barışa, huzura ve eşit kardeşliğe olan ihtiyaçları her zamankinden daha hayati ve elzemdir. İsrail, derhal Filistinlilerin yerinden edilmesi ve sistematik şiddete uğramalarına son vermelidir. Çözümsüzlüğü derinleştiren politikalar yerine 1967 yılındaki sınırları esas alan iki devletli çözüm için diyalog ve barışçıl çözüme geri dönmelidir. Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası toplumun da Filistin’de yaşanan bu vahşetin son bulması için acil rol ve sorumluluk almaya çağırıyoruz. YEŞİL SOL PARTİ olarak Filistin halkının yanında ve dayanışma içindeyiz.”