Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Uzun Mehmet Camii’nin bahçesinde Manolya Park’ın yıkılması ve zarar ettiği yönündeki eleştirelerle ilgili ilk defa konuştu.

Pusula Gazetesi’nden Öznur Güneş’in haberinde, Vali Tutulmaz, Manolya Park’ın kamuoyunda bahsedildiği gibi büyük paralar harcanmadığını açıkladı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Manolya Park’ın adının park olduğunu, gerçekte park olmadığını belirterek şunları söyledi;
“Adı Manolya Park olan ama park olmayan bir yer vardı. Tamamen parke taşları ile örülmüş, halka hitap etmeyen bir yerdi. Girişinde bariyer vardı. Sadece adı park olan, lokanta ve Cafe olan bir yer vardı. Sadece müşteri olarak gelenler parkı kullanabiliyordu. Daha yeşil, halka açılan yürüme yerleri olan güzel bir yere dönüştürdük. Eleştirilerin yerinde olmadığını da görüyoruz. Eğer şehir içinde bir yer yapacaksanız muhakkak bir yeri yıkmanız gerekiyor. Bunun daha güzelini yaptığımız için eskiden manolya park var deyip takılmamamız lazım. Manolya Park söylendiği gibi maliyetleri olan bir park değildi. Piyasada söylenen rakamları söylemek istemiyorum. Neredeyse beşte birine yapıldı bu park.

BAKKA’nın 1.200.000 TL verdiği para var.6.000.000 gibi bir rakamlar konuşuluyor ama değil. Keşke başlangıçta böyle bir şey yapılsa yapılabilseydi ama şu yapılanı gördükten sonra ona da fazla üzülmemek gerektiğini düşünüyorum.”