Madenci Amelebirliği’nin geleceği için oy kullandı

Türkiye’nin ilk sosyal güvenlik kurumu olan Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı Yönetim Kurulu ve şube organları için işçi temsilcilerinin seçimleri 27 Mayıs 2021 tarihi itibariyle gerçekleştiriliyor.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı Karadon Müessesesi Kilimli-Gelik İşletmeleri, Kozlu, Armutçuk, Üzülmez, Amasra Müesseseleri ve Merkez Servisleri olmak üzere 7 bölgedeki seçimlerde 60 aday yarışıyor. Saat: 07.00’de başlayan oy kullanma işlemleri saat: 17.00’de sona erecek.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil de TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletmesi’nde 10 No’lu sandıkta oyunu kullandı.

Hayırlı olsundileğinde bulunan Yeşil, “Ülkemizin ilk sosyal güvenlik kurumu ve sendikamızla etle tırnak gibi ayrılmaz olan Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı’nın Yönetim Kurulu ve şube organları için işçi temsilcilerinin seçimleri yapılıyor.

Tüm bölgelerimizde, maden işçilerine yakışır bir demokratik olgunlukla ve sağduyu içinde geçen seçim döneminin ardından bugün maden işçileri arkadaşlarımız oylarını kullanarak Amelebirliği’ndeki temsilcilerini seçiyorlar. Tüm adaylara başarılar diliyorum. Maden işçisi arkadaşlarımızın takdiriyle seçimleri kazanarak maden işçilerinin Amelebirliği’ndeki temsilcisi olacak arkadaşlarımıza da şimdiden hayırlı olsun ” dedi.

Amelebirliği yönetimi 6 İşveren, 7 işçi, 1 bakanlık temsilcisi, 1 Sandık Başkanı olmak üzere 15 yöneticiden oluşuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: