Zonguldak Çaycuma Sera OSB İhale Tarihi Belli Oldu.

Zonguldak’ta sektörel çeşitliliğin sağlanması, istihdamın arttırılmasına yönelik olarak 2016 yılında Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde kurulum çalışmalarına başlanılan Zonguldak Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas ( SERA ) Organize Sanayi Bölgesi alt yapı işinin ihale tarihi kesinleşti.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, “ İlimizde sektörel çeşitliliğin sağlanması, istihdamın arttırılmasına yönelik projelerimizden biri olan TDİ ( SERA ) OSB projemize 2016 yılında başladık. SERA OSB fizibilitesinin hazırlanması, kurulacağı alanın belirlenmesi, müteşebbis heyetin oluşturulması, yer tahsisinin yapılması, yatırım programına alınması ve ödenek tahsisi gibi zorlu süreçleri tamamlayarak, ihale aşamasına geldik.

Bilindiği üzere SERA Organize Sanayi Bölgemiz 2021 mali yılı yatırım programına alınarak ödenek tahsisi yapılmıştı. İhaleye ilişkin dosyamızı hazırlayarak, Tarım ve Orman Bakanlığımıza arz ettik.  İhale sürecinin hızlandırılması için İlimiz milletvekilleri Sayın Polat Türkmen, Sayın Ahmet Çolakoğlu ve Sayın Hamdi Uçar ile Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ettik.

Bakan Pakdemirli ihaleye biran önce çıkılması için ilgili birimlere talimat verdi. Bakanlığımız tarafından ihale tarihi 29 Haziran 2021 Salı günü olarak belirlendi. İhale bu tarihte Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığımızda yapılacak. Sera Organize Sanayi Bölgesinde herbiri yaklaşık 25 dekar büyüklüğünde 15 adet Sera İşletmesi kurulacak. Yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayacak.

Zonguldak – Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas ( SERA ) Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş çalışmalarında her zaman yanımızda olan, bürokratik süreçlerin aşılması ve hızlandırılmasına katkı veren ve son olarakta ihale tarihinin belirlenmesi için Bakan ziyaretimizin gerçekleşmesini sağlayan İlimiz Milletvekilleri Sayın Polat Türkmen, Sayın Ahmet Çolakoğlu ve Sayın Hamdi Uçar’a ve bizlere zaman ayırarak projemizin gerçekleşmesi için derhal işlemlerin başlaması talimatını veren Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr.Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyorum “ dedi.   

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: