SMA tedavi masrafları SGK kapsamına alınsın

29 Ekim Kadınlar Derneği Zonguldak Oluşum Platformu Başkanı Gülhan Çetin, platform olarak SMA hastası çocukların yaşaması için başlattıkları kampanyaya Zonguldak halkından destek istedi. 

SMA Tip 2 hastası Zehra MEVA KALINSAZLIOĞLU’nun sağlığına kavuşması için kadın platformu olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade eden Çetin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Son yıllarda, ülkemiz gündeminde yer alan ve çeşitli yardım kampanyaları ile daha da görünür hale gelmeye başlayan SMA,  genetik ve ilaç tedavisi uygulanmadığı takdirde ölümcül olabilen bir kas hastalığıdır. Ülkemizde tedaviye ulaşmanın çeşitli güçlükleri ile karşı karşıya kalan hastaların gün be gün yaşam kaliteleri düşmektedir. SMA tedavi masraflarının SGK kapsamına  alınması için TBMM Genel Kurul’unda defalarca gündeme getirilmiş olsa da,  gerek TBMM gerek Bakanlık somut bir adım atmamıştır. Ne yazık ki hastalığa yakalanan çocukların aileleri tedavi için gerekli ilaçlara hiçbir şekilde kendi imkanları ile ulaşamamakta olup, bir çok çocuk ilgili hastalık nedeniyle yaşamını yitirmektedir.

SMA hastası çocukları yaşama kazandırmak adına gerekli kararların ivedilikle alınması, tüm tedavi prosedürlerinin onaylanması ve en kısa sürede uygulamaya geçilmesi gerekmektedir.

Bir süre önce, sesini duyurmak ve gelecekte yaşama dahil olabilmek için derneğimize ulaşan SMA Tip 2 hastası Zehra MEVA KALINSAZLIOĞLU Zonguldak halkının desteklerini bekliyor. Babası itfaiyeci olan Zehra’nın 2.4 milyon dolara ( 20 milyon TL) ihtiyacı var. 29 Ekim Kadınları Derneği Zonguldak Oluşum Platformu olarak baslattığımız kampanyamız ışığında, Zehra bebeğin yaşam mücadelesini sizlerinde destekleriyle kazanmasını diliyor ve umuyoruz. 

“En temel hak, yaşam hakkıdır” diyerek,  SMA hastası çocukları yaşatalım!”

IBAN:TR660001001997654492375001 Ziraat Bankası 

Rabia KALINSAZLIOĞLU

Acıklama-meva  

İletişim: 

Babası Musa KALINSAZLIOĞLU 05077546550

Annesi Rabia KALINSAZLIOĞLU 05426266717”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: