Olay bu sabah saat 08.30 sıralarında Zonguldak Sebze toptancı halinde meydana geldi. İddiaya göre, Sebze halinde kabzımal olan Lütfi Karadağ’ın yanında sohbet eden olan Elmas TV yönetim kurulu başkanı Akın Kavi’ye, Aslan Karadağ, yanlarına gelerek önce sözle taciz etmeye başladı.

Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüsleri İşletmecisi Sıtkı Velioğlu’nun tefecilere olan borçlarından ötürü evinde geçtiğimiz Cumartesi günü şakağına silahını dayayarak intihar etmişti

Geçmişte de Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüsleri İşletmeciliğini yapan İş İnsanı Akın Kavi’ye son dönemde kendisine ait Elmas TV’de Tefecileri gündeme getirmesi nedeniyle Aslan Karadağ, Ağabeyinin dükkanında konuk olan Akın Kavi’yi önce sözle taciz etti. Ardından yaşanan arbede sonrası Kavi olay yerinden ayrılmak istedi. Bunun üzerine belindeki silahı çıkaran Aslan Karadağ, adeta Akın Kavi’ye 2 el ateş etti. Olaydan yara almadan kurtulan Elmas TV sahibi Akın Kavi’nin, Aslan Karadağ’dan şikâyetçi oldu.

İşadamlarını intihara sürükleyecek kadar kanını emen tefeciler Zonguldak’ta adeta at koşturur hale geldi. Yaşananlara sesiz kalmayan basın kuruluşlarının sahiplerine silahla saldıracak kadar gözünü karartan tefecilerle ilgili Zonguldak Emniyetinin ne işlem yapacağı merak ediliyor.

Halkın Sesi Gazetesi haberinde Akın Kavi’nin konuyla ilgili ilk açıklamasına yer verdi

Sebze halinde Karadağ’ın kardeşinin yanında çay içerken gelen Aslan Karadağ’ın borcu olmadığı halde kendisine “Adam(İntihar eden iş insanı Sıtkı Velioğlu’nun kastediyor) kafasına sıktı. Sen de borcunu ödemiyorsan sık kafana” dedi. Ben de borcum olmadığını söyledim. Tefecilik yaptığını söyleyince çıldırdı. Aramızda tartışma çıktı. Ben arabaya doğru yürürken arkadan ateş etti. Poliste vereceğim ifademde Aslan Karadağ’ın geçmişte borcuma karşı çıkardığı tefe faizi istediğini anlatacağım. Öde öde borcu bitiremedim. Sürekli para istiyordu. Vali Bey telefonla aradı. ‘Kesinlikle şikayetinden vazgeçme. Yoksa bunlarla mücadele edemeyiz’ dedi. Bildiğim her şeyi anlatacağım” şeklinde konuştu.

Öte yandan silahlı saldırgan Aslan Karadağ gözaltına alındı.