Kongre Zonguldak Belediye Nikah Salonu’nda saat 14.00’de başladı. Kongre’de oylama işlemi tamamlandı oy sayma işlemi sonrası .

Kullanılan oy: 160
Geçerli oy sayısı: 157
Geçersiz oy sayısı: 3 
Hakan Kutoğlu: 77 oy
Savaş Çiloğlu: 50
Nihat Aygün: 30

Divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, yadımcılıklarını, Bakkallar ve Tekel Bayi Oda Başkanı Kadir Habiboğlı ve Zonguldak’lılar Dernek Başkanı Necati Başar yaptı.

Prof. Dr. Hakan Kutoğlu Zonguldak Kent Konseyi Başkanı oldu. 
Kent Konseyi seçimini kazanan Hakan Kutoğlu, teşekkür konuşmasında “Zonguldak için artık yeni bir dönem başladı. Sağcı solcu ayrımı, yerli-yabancı ayrımı bitmiştir. Hep birlikte Zonguldak için çalışacağız” dedi.

Kent Konseyi 18. Olağan Genel Kurulu’nda Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu ve Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi eski Başkanı Nihat Aygün yarıştı.

Kongrede kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; “Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan açılış konuşmasında Kent Konseyi başkan adaylarına başarılar dileyerek “3 tane birbirinden değerli adayımız var. Bize de soruldu seçimle ilgili bir tasarrufunuz var mı diye. 3’ü de bizim adayımız hepsine başarılar diliyorum. Kim seçilirse başımızın üstünde yeri var” dedi.
Kongreye; Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AKP Merkez ilçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, CHP İl Başkanı Murat Pulat, Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun,Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, oda temsilcileri, sendika temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.