Zonguldakspor’ da tek liste ile gerçekleştirilen olağan genel kurulda, M. Salih Demir kulübün yeni başkanı seçildi.

Yapılan genel kurul sonrasında Başkan M. Salih Demir, Zonguldakspor’un geleceği hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Misli.com 2.Lig’de mücadele edecek olan temsilcimiz Zonguldakspor’un olan genel kurulu bugün saat 17.00’da TSO toplantı binasında gerçekleşti. 

Tek liste ile girilen olağan genel kurulda Demir Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı M. Salih Demir kulübün yeni başkanı seçildi.

Zonguldakspor’un yeni Başkanı M. Salih Demir, Zonguldakspor’un eski Kulüp Başkanı Süleyman Caner olmak üzere, teknik direktör, transfer ve Zonguldakspor’un geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

’Hedefimiz İlk Olarak Takımı Lig’de Tutmak’’

‘’Genel kurulumuzu yaptık. Bugüne kadar sizler benden daha iyi takip ettiğiniz. Zonguldaksporun nasıl geldiğini. Bugün Zonguldakpor’a başkan adayı aradık. Zonguldakspor ortada bırakmamak için geldik başkan olduk. Zonguldakspor başkan olmak bir şereftir. Tekrar başkan olduğum için mutluyum Zonguldak’a hayırlı olsun. Bizim ilk hedefimiz takımı ligde tutmak. Güzel şeyler olursa hedefi yukarı çıkarmak istiyoruz. ‘’dedi. 

‘’Madencilerle Bir Araya Geleceğiz’’

Demir, ‘’Dedeman otelde cumartesi günü yönetimi toplantıya davet edeceğim. Görev dağılımı yapacağız. İlk başlayacağımız proje üst düzey üyelik olacak. Ardından madenci arkadaşlarımızla görüşüp kömürden pay kesilmesini ileteceğiz.”dedi.  

‘’Vali Mustafa Tutulmaz Ve Başkan Ö. Selim Alan’dan Destek Bekliyoruz’’

Demir, ”Sayın valimizden desteklerini bekliyoruz. Futbolcular İstanbul’dan çıktıktan sonra Zonguldak’a geliyorlar çok büyük bir camiaya geldik diyorlar. Biz tesisleşme anlamında sayın valimizden çok büyük destek istiyoruz. Ve belediye başkanımızın da desteğini bekliyoruz.’’dedi.

 ‘’ Zonguldakspor Demirlerin Değil, Zonguldak’ın Takımıdır’’

Demir, ‘’Biz iyi bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama bizi eleştirmeye devam edecekler. Daha önce de demiştim bu takım demirlerin takımı değil bu takım Zonguldak’ın takımı. Bunu söylemekle ısrarcıyım. Bizler bu takımı ileri getirmek için elimizden geleni yapacağız. Eğer başka biri başkan olsaydı biz maçlara dahi gitmeyecektik. Bundan sonra olumsuz bir eleştiri olacağını düşünmüyorum. Biz söyleyeceğimizi söyledik. Biz dedik Zonguldak’ın malı Zonguldak’ındır gelin alın dedik almadılar. İl dışından çok isteyen vardı. Zonguldak’ın şirket takımı diyorlar ama baktığımızda Trabzonspor -Galatasaray gibi takımların da şirket olduğunu görüyoruz. Ama bir şirket kolay kapatılmıyor. Ama biz bu şirketi kapatma sürecine sokacağız.’’dedi.

‘’Süleyman Caner’e Teşekkür Ediyoruz’’

Zonguldakspor’un eski kulüp Başkanı Süleyman Caner’in Zonguldakspor’a yaptığını hiç kimse yapmadığını belirten Zonguldakspor’un yeni Kulüp Başkanı Salih Demir, ‘’ Süleyman Caner’in Zonguldakspor’a yaptığını hiç kimse yapmamıştır. Yeri geldi takvim sattı yeri geldi saat sattı. Saldırılara rağmen bu işleri yaptı. Buradan Süleyman Caner’e çok teşekkür ediyorum. O zaman takımı bırakmamız gerekiyordu. Sebeplerini biliyorsunuz burada söylememe gerek yok.  Bizim Süleyman Caner’e kırgınlığımız yok. Ama bu bir görev değişimi. Bundan sonra daha başarılı olacağımıza inanıyorum.’’dedi.

Yeni Teknik Direktör kim olacak, kim transfer edilecek?

Zonguldakspor’un yeni Başkanı Salih Demir Yeni Teknik Direktörün kim olacağı, yerli mi il dışından mı olacağı sorusunun yanı sıra yeni transfer politisasının nasıl olacağı sorusuna ise şu yanıtı verdi:“Teknik Direktörlük ve futbolcu transferi konusunda yönetim kurulumuzda görüşüp karar vereceğiz. Yeni Teknik Direktör yerli veya yabancı olmasından çok Zonguldakspor’a faydalı olması önemli. Henüz karar vermedik. Geçtiğimiz sezon Zonguldakspor forması giyen ve bize uyumlu olduğunu düşündüğümüz en iyi 5-6 futbolcumuz ile tekrar anlaşacağız. Onları kadroda tutup teknik heyetin raporu doğrultusunda dış transfer çalışmalarına başlayacağız. Hiç kimse merak etmesin, yeni yönetim olarak en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

BAŞKAN:Salih Demir

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ: 

Adil Dılaver, Ali Karanfil, Cengiz Akbaş, Cengiz Gürleyen, Davut Acar ,Doğan Şişman, Engin Küçükarslan, Erim Zeki Berberoğlu, Fatih Topçu, Güray Topal, Hakan Kıransoy, Halil Demirer, Hasan Hüseyin Demir, Hüseyin Demir,Hüseyin Şengün,İsmail Gülay,Lütfi Aydın, Mehmet Ar,Mehmet Emin Boz, Muhammet Cüntay, Murat Candaş, Özer İncegül, Sabit Danış, Şaban Aydemir, Şükrü Öztürk, Tayfun Demir