Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, “Eren Enerji aynı zamanda İlimizde en fazla istihdam sağlayan odamız üyelerinden biridir” dedi

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Mercimek ve Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya, Eren Enerji Üretim A.Ş Zonguldak Tesisleri İdare Müdürü A.Cem Çiftçi ve Enerji Tesisler Teknik  Müdürü Deniz Şahin’i ziyaret ederek  Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu sıralamasında ilk sıralarda yer almalarından dolayı tebrik ettiler ve plaket takdim ettiler.

Ziyarete ilişkin açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir “ Eren Enerji A.Ş , İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yapılan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında yine ilk sıralardan girerek, bizi gururlandırdı. Eren Enerji aynı zamanda İlimizde en fazla istihdam sağlayan odamız üyelerinden biridir. Ben kendilerine ilimiz ekonomisine, istihdamına yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Santralden  çıkan buharı da kullanarak yaklaşık 600 milyon dolarlık bir yatırımla enerji santralinin yanına kağıt fabrikası kurmayı ve ürettikleri ürünleri ihraç etmeyi planlıyorlar. Bu yatırım da ilimizin ekonomisine ve istihdamına çok önemli katkı verecek. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi olarak A.Cem Çiftçi nezdinde tüm Eren Enerji yetkililerini ve çalışanlarını kutluyorum. Bu süreçte üzerimize düşen her türlü desteği kendilerine vermekten mutlu olacağımızı ifade ediyorum” dedi.