Zonguldak’ın taekwando dalında başarılı antrenörlerinin başında gelen, EMD Spor Okulu kurucusu ve antrenörü Emrah Demir’e Milli görev geldi.

Emrah Demir 24-27 Ağustos 2021 tarihlerinde Estonya’da yapılacak olan Avrupa Ümitler F21 Taekwondo Şampiyonası’nda Milli Takım Antrenörü olarak görev alacak.

Zonguldak’ta yetiştirdiği sporcuları Milli takımlara kazandıran ve sayısız madalya kazanmalarını sağlayarak Zonguldak’a gurur yaşatan Milli takım antrenörü Emrah Demir şimdi de Milli takım antrenörü olarak kentine bir gurur daha yaşattı.

Emrah Demir yaptığı açıklamasında, “Bu derece üst düzey bir organizasyonda milli takım antrenörü olarak görev almak, milli formayı giyecek olmak çok gurur verici. Bu zamana kadar alt yapıdan çok sporcu yetiştirdim, Türkiye şampiyonu, Multi Avrupa Oyunları şampiyonu ve uluslar arası maçlarda yarışan birçok milli sporcu yetiştiren biri olarak daha önce 6 kez milli formayla çok önemli organizasyonlara katıldım. Ama Avrupa arenası çok farklı. Ay yıldızımızı en yukarıya çıkarmak için çabalayacağız. Böylesine önemli bir arenada bana güvenip görev veren Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanlığımıza be bana destek olan herkese teşekkür ederim.