İlahiyat Fakültesi Mezunlarına Yemin ve Kep Atma Töreni Yapıldı

Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için yemin ve kep atma töreni sosyal mesafe gözetilerek yapıldı. 31 Ağustos Salı günü oditoryum da gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyfullah Kara, Üniversitemiz Senatörleri, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören diplomalarını alacak öğrencilerin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende fakülte birincisi Cansu Yazıcı mezun öğrenciler adına konuştu. Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyfullah Kara ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı açılış konuşmalarını yaparak öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik etti.

Rektör Çufalı konuşmasının başında yangın ve sel felaketlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Aramızdan ayrılan Doç. Dr. Ali Arslan’a bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, bugün açıklanan sonuçlar itibariyle üniversitemizi kazanlar öğrencilerimize de hayırlı olması dileğinde bulunarak onların üniversitemizde kaliteli bir eğitim alacakları ve memnun olacaklarını belirtti. Geleceğe uğurladığımız İlahiyat Fakültesi mezunlarımızın birer manevi mimar olduğunu söyleyen rektörümüz, “Sorumluluğunuz çok fazla, yaşantınız ve sözlerinizle her daim örnek bir hayatınız olmalıdır. Üstesinden geleceğinize güveniyorum.” dedi. Rektörümüz konuşmasını mezun olan öğrencilerimize başarılar dileyerek ve iyi temennilerde bulunarak sonlandırdı.

Mezun olan öğrencilere diplomaları verildikten sonra Doç. Dr. Salih Aybey eşliğinde mezuniyet yemini edilmesi ve devamında fotoğraf çekimleri ile tören sona erdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: