DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, Bülent Ecevit Üniversitesi’nin hergeçengün azalan öğrenci sayılarına dikkat çekerek kent yönetiminin öğrencilere altın yumurtlayan tavuk misali bakmasından vazgeçmesini ve özellikle yerel yöneticilerin , “Belediyenin öğrenciye yönelik tek yaklaşımı direklere şehrimize hoşgeldiniz pankartı asmak olmamalıdır

.

Zonguldak dediğimizde aklımıza hemen Karaelmas gelir. Karaelmas şehrimizle özdeşleşmiştir ve şehrimizin vazgeçilmezidir.

Bu şehir için Karaelmas’ın iki önemli anlamı vardır.

Biri yerin altından büyük bir emekle ve alınteriyle çıkan maden diğeri ise ilk adıyla Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’dir.

Bugün ki adıyla Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi…

Şehir için böylesine değerli üniversite gibi bir kurum malesef kaderine terk edilmiş haldedir.

Geçtiğimiz yıllara göre kayıt oranı neredeyse yarı yarıya azalmış, Maden fakültesine öğrenci kaydı dahi yapılmamıştır.

Başka faktörlerin yanı sıra Zonguldaklı olmanın da verdiği avantajla Rektörlük vazifesini teslim alan Sayın Prof. Dr. Mustafa Çufalı zannederiz üniversitenin Zonguldak’ımız için olan öneminin farkındadır.

Bir kurum bu kadar geriye gitmemeli.

Burada sadece vazife üniversite yönetiminde de değildir. Öğrencilerimize bu şehri sevdirmemiz gerekir. Sayın Valimizin bu konuyu gündemine alarak elinden geleni yapacağını düşünüyoruz. Özellikle üniversite yönetimini ve belediyeyi itmek gerekiyor çünkü sosyal alan bir yana yolu dahi bozuk üniversitenin öğrencimizi cezbeden bir tarafı bulunmuyor.

Belediyenin öğrenciye yönelik tek yaklaşımı direklere şehrimize hoşgeldiniz pankartı asmak olmamalıdır.

Yetkililer şehri ileri götüremiyor görüyoruz fakat bir zahmet geride götürmesinler. Bu şehre kaybettirmeye kimsenin hakkı yok, olamaz.