Genel Başkanlığını Prf.Dr.Ümit Özdoğan’ın yaptığı Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Oğuzhan Turhan partisinin kuruluşu sonrası gelişmeler ve parti programı doğrultusunda ki görüşleri kamuoyu ile paylaştı.

Genel İdare Kurulu Üyesi Oğuzhan Turhan yaptığı basın açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi, “Bildiğiniz üzere 26 ağustos günü Ankara da Partimizin kuruluşunu gerçekleştirdik.

Büyük Türk Milletinin bütün mensuplarını, zengin, özgür, güvenli ve sosyal adaleti benimsemiş, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye’de yaşatabilmek.

Ülkemizin yaşadığı ve ülkemizi beka/varlık tehdidi ile karşı karşıya bırakan ağır ve derin krizi aşabilmesi için Türkiye’nin ve Türk Milletinin menfaatlerini gerçekleştirecek radikal kararları tavizsiz şekilde alabilecek bir siyasi iradeye kavuşulması zorunludur. Zafer Partisi, Türkiye’yi Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliğini benimseyen kadroların öncülüğünde bu çöküş sürecinden çıkarmak ve yeni ZAFERLERE ulaştırmak amacı ile kurulmuştur.

Türk Milletinin hukukuna yapılan saldırı ve sürdürülen savaş karşısında gerek Saray Rejimi gerek sarı muhalefet tam bir teslimiyet ve duyarsızlık içindedirler.

Türk Milleti’nin Anadolu’da egemenliğinin temelini sarsmak, ülkemizi istikrarsızlaştırmak ve nihayetinde Yugoslavya, Irak, Suriye, Lübnan gibi iç savaşa sürüklenmek isteniyor. Türk kentleri, ilçeleri adım adım örtülü bir istila ile ediliyor. Emperyalizm askeri okullarında ülkemize yönelik yönlendirilmiş göçleri, politik savaş olarak adlandırıyor. Amaçları, Türkiye’yi sığınmacılar üzerinden iç çatışmaya sürüklemek ve Türkiye iç çatışma ile mücadele ederken, Türkiye’den güney ve doğu Anadolu’yu koparmaktır.

Bizler, sevgili ülkemize yönelik hayâsızca bir akına karşı gövdelerimizi siper etmemiz gereken bir süreçte Türk Milletinin huzurunu, barışını, refahını ve Türkiye’nin birliğini savunmak için, Türk Milletinin İstiklal Harbimizden 100 sene sonra ülkemize yönelik ikinci saldırısı karşısında Türk Milletini zafere doğru ilerletmek için Zafer Partisini kurarak bir araya geldik.

Zafer Partisi Üretimin, Kalkınmanın, İşin ve Zenginliğin Partisidir

Zafer Partisinin amacı; Büyük Türk Milletinin bütün mensuplarını, zengin, özgür, güvenli ve sosyal adaleti benimsemiş, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye’de yaşatabilmektir.

Zafer Partisi, Türkiye’yi Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliğini benimseyen kadroların öncülüğünde bu çöküş sürecinden çıkarmak ve yeni ZAFERLERE ulaştırmak amacı ile kurulmuştur.

Gücünü eşsiz, emsalsiz ve şanlı tarihinden alan Zafer Partisi, insanlığını vatan sevgisinden, çalışma şevk ve heyecanını milletine ve milletinin değerlerine duyduğu sadakatten almıştır. Milletine olan sevgisini Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği olarak adlandırmış ve Milliyetçiliğini siyasal faaliyetlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, hukuka bağlı, güçlü bir devlet haline getirilmesi ve milletinin refah içinde yaşaması ülküsünün politik ifadesi olarak tanımlamaktadır.

Zafer Partisi bütün vatanseverlerin Birinci Meclis ruhu ile Türkiye için birlikte mücadele etme kararlılığının bir ifadesidir.

Z Kuşağı Değil, Zafere Koşacak olan Türk Gençliği;

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı iseniz gereken liyakate sahip olduğunuz takdirde başka hiç bir özelliğiniz Zafer Partisi’nde ve daha sonra devlet yönetiminde ilerlemenizi durdurmayacak veya yardımcı olmayacaktır.

Zafer Partisi olarak gençlerimize, düşünce özgürlüğünü, demokrasiyi, şeffaf ve hesap verilebilirliği olan bir Türkiye’yi sizinle beraber yeniden inşa edeceğimize söz veriyoruz. Sloganımız “Türk Gençliği Aldatılamaz”.

Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Oğuzhan Turhan, Partinin programında yer alan kimi başlıkları şöyle sıraladı:

-Köy Okullarını Açacağız, Andımızı Okuyacağız

-Türk Milletini Milli Birliğini Tekrar Kuracak

-Ekonomik Krizi Aşacağız

– “Enkaz değil moloz devralacağımızın farkındayız

-Devlet Planlama Teşkilatını tekrar kuracağız.

-AVM’ler yerine fabrikaların inşa edildiği bir Türkiye’ye ilerleyeceğiz.

-Zafer Partisi, çevre politikasını Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık mücadelesinin parçası olarak görmektedir. Çevremizin tahribatı neticesinde dünya büyük bir iklim değişikliği sürecine girmiştir.

 -Zafer Partisi hukuka bağlı bir devlet, iktisadi refah içinde bir millet oluşturulabilmesi için BİLİM-BİRLİK-BARIŞ’ı odak alan şu ilkelerin gerekli olduğuna inanmaktadır:

Ortak aklı ortaya çıkarma, şeffaflık, özgür düşünce, düşündüğünü çekinmeden ifade etme, yaşam boyu öğrenme, sürekli gelişme, dürüstlük, samimiyet, sorumluluk, devlete sadakat ve millete merhamet sevgi ve insana hürmet vazgeçemeyeceğimiz temel değerlerimizdir.

Son olarak da şu bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Tüm Türkiye de olduğu İlimizde de teşkilatlanma çalışmalarına devam etmekteyiz. Geçen günlerde Teşkilatlardan Sorumlu Genel başkan yardımcımız Ali Dinçer ÇOLAK Beyin ilimizi ziyaretinde belirlediğimiz değerler doğrultusunda görüşmelerimiz devam etmektedir.  İlerleyen günlerde kurucu il başkanımızı belirleyip il binamızı açacağız.

Bu mücadelemizde bizimle yol yürümek isteyen tüm Zonguldaklılar partimiz il başkanlık binamızın açılışına kadar internet resmi web sitemizden de bizlere ulaşabilir Ve bu kutlu mücadelede aramıza katılıp destek olabilirler.

Zafer Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği istikamette, Cumhuriyet değerlerimizin çizdiği çerçevede ve Türk milliyetçiliğinin öncülüğünde birleşenlerin, birleşmek isteyenlerin eseridir.