CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, TMMOB Maden Mühendisleri Odası ve Lokali ile ilgili AKP İktidarının aldığı karara sert tepki gösterdi

Uzun, AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın, Oda Ve Lokali İçin Kullandığı, “Lokali Yıkmayacağız Halka Açacağız!” sözüne de karşılık verdi

CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun; “Bu şehrin göbeğinde yıllardır kütüphane var. Bugüne kadar kaç üyeniz ,kitap okumak için gitti de kapıdan döndürüldü?”

Açıklamada şu görüşleri dile getirdi, “Ne yazık ki, ülkemizde ayrıştırma , ötekileştirme ,kendinden olmayanı ezme yok sayma pek çok kurum ,makam tarafından kanıksanmış ve hayasızca uygulamalarına var güçleriyle devam etmektedirler.

Hatta öyle ki kamusal görevde bulunanlar  devletin değil ,siyasetin çıkarlarına ve kararlarına göre şekil alır olmuşlardır.

Adeta , şehrimizin seçilmişleri ,atanmışları ,halkla inatlaşmayı bir görev haline getirmişlerdir. Gün geçmiyor ki vatandaşa yarattıkları bunca soruna rağmen yeni bir sorunla karşımıza  çıkmasınlar.

TMMOB Zonguldak Şubesi tarafından kullanılan liman içindeki binanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığına devredileceği açıklandı. Önce sahil düzenlemesi kapsamında binanın  yıkılacağı ,sonra yıkılmayıp ‘’Millet Kütüphanesi’’ne çevrileceği konuşuldu. Anlaşılıyor ki,Zonguldak’ta  yine büyük bir çoğunluğun sinir uçlarını kaşımaya niyetliler .

Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da ‘’Yıkmak söz konusu değil .Biz orayı halkın kullanımına açacağız.Bundan neden rahatsız oluyorlar anlamadım’’ ifadelerini kullanmış.

Sayın Uçar’a ve bu absürt karara katkısı olan herkese sormak isteriz:

-Bu şehrin göbeğinde yıllardır kütüphane var.Bugüne kadar kaç üyeniz ,kitap okumak için gitti de kapıdan döndürüldü?

-Otoparksız hastane yapıp ,tarihi binaları otoparka çevirmek için uğraşanlar kimdi?

-Bugüne kadar bu mekanı halk değil de uzaylılar mı kullanıyormuş?

-Saraylar yaparken de halkın dediniz !! bugün önünden izinsiz geçeni geçtiğine geçeceğine pişman ediyorsunuz!

Ayrıca ;Sahilin vatandaşın kullanımına açılması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Kamuya ait binalar birilerinin tekeline bırakılmış yerler değil .Bu kadar tepki abartı geliyor .Bunlar halkın içinde olmak istemiyor. Kendilerini farklı görüyorlar . Bugün gelip ortalığı karıştırmanın anlamı nedir bilmiyorum, demiş  sayın Uçar ..

-Ortalığı karıştırmak isteyen sizsiniz .Kimse kendini farklı görmüyor o sizin kompleksiniz !

-Kamuya ait binalar birilerinin tekeline bırakılamaz demişsiniz! Mevcut sahil projesinde size bırakılan yer var mı ,yok mu?  Birilerinin tekelinde dediğiniz yere yıllar yılı orada vakit geçirmek isteyen herkes  rahatça girdi oturdu ,yedi ,içti.

Sizdeki asıl rahatsızlığın sebebini herkes çok iyi biliyor. Bu mekan aynı zamanda kent kültürüne ,toplumsal yaşama ,bilgi paylaşımına yıllardır ev sahipliği yapıyor.

Çeşitli paneller ,oturumlar ,kitap imza günleri ,yazarların tanıtımları ve sergiler ile kentin aydınlanmasına ışık tutuyor .

Siz ,AKP’lilerin yine sorunu değil  algıyı yönetme peşinde olduğunuzu atık cümle alem biliyor. Dünyada hiçbir hükümet yoktur ki değerlerine ,mirasına ,tarihine bu kadar vahşice saldırıda bulunsun.

Bakanından ,milletvekiline ,belediye başkanından ,bürokratına atanmışı ,seçilmişi kısaca ;AYNI TAKIMIN EKOSELERİ  düşün bu şehrin insanlarının yakasından …