Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Çağlar Öztürk, Mağara araştırmacısı-Turizmci Engin Zaman’ın sosyalmedya dan paylaştığı fotoğraf ve mesajını haberleştiren Pusula Gazetesi’de çıkan  “Engin Zaman’dan provakatif cami ve namaz paylaşımı” haberi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Öztürk açıklamasında, “Bu tip prokavatif paylaşım ve davranışların  üyelerimiz ve Yönetim Kurulumuzca tasvip edilmesi mümkün değildir. “

Zonguldak Yerel basının değerli unsurlarından biri olan Pusula Gazetesinde cami fotoğrafı ile çıkan bir paylaşımın yayınlandığını ve o paylaşımın bizimle anıldığını üzülerek okudum.O fotograf Maden Mühendisleri Odasının olduğu alandan herhangi biryerden çekilmiş olabilir. Oda lökalinin kapalı olduğunu ve Oda’nın uzun süredir lokal hizmeti vermediğini üyelerimiz, Zonguldak halkı ve maden mühendislerinin dostları bilmektedir. Oda’da; iki oda personeli ile Yönetim Kurul’u üyeleri odanın rutin idari işlerini yapmak için bulunmaktadır. Ayrıca Oda’ya; gerekli belgeleri almak için gelen üyeler ve binada tamir/bakım işi yapan ustalar girebilmektedir. Fotoğrafı paylaşan şahıs maden mühendisi olmadığı gibi odamıza girip fotoğraf çekmeside mümkün görülmemektedir.

 Bu tip prokavatif paylaşım ve davranışların  üyelerimiz ve Yönetim Kurulumuzca tasvip edilmesi mümkün değildir.

Bizim üyemiz olmayan ve bizimle herhangi bir bağı bulunmayan birin paylaşımı şahsi davranışı olup kendisini bağlar. Bu paylaşımın bizimle bağlantısının kurulmasınıda böylesi bir dönemde doğrusu manidar buluyor ve  anlamakta güçlük çekiyoruz.

Maden Mühendisleri Oda’sı Yönetim Kurul’u bir paylaşım ve açıklama yapacaksa altına imzasını atar ve sahiplenir. Bunun böyle bilinmesini isteriz.

Reklam