Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şubesi olarak demokrasiden yana olan güçlerle, “Geleceğe bakış: Yerelden ulusala basın” konulu bir panel  düzenliyor. ÇGD Zonguldak Şube Başkanı Ali Ayaroğlu konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında; “Basın özgürlüğünün ağır darbeler aldığı bir dönemden geçiyoruz… Basın özgür değilse özgür toplumdan ve demokrasiden söz edemeyiz. Halkın haber alma özgürlüğü baskı altında. Objektif gazetecilik yapmaya çalışan gazete ve TV’lere BİK ve RTÜK kanalı ile aba altından sopa gösteriliyor. Sosyal medya için hazırlanan yasa tasarısı özgürlükleri yok etmeye yöneliktir, bunu kabul etmiyoruz. Basını ve kamuoyunu ilgilendiren yasalar yapılırken meslek örgütlerinin mutlaka görüş ve önerileri alınmalıdır.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şubesi olarak demokrasiden yana olan güçlerle, “Geleceğe bakış: Yerelden ulusala basın” konulu bir panel  düzenliyoruz.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Mustafa Kemal Erdemol’un katılacağı panelin moderatörlüğünü Halkın Sesi Gazetesi Yazarı Ahmet Öztürk yapacak. 6 Kasım Cumartesi günü Maden Mühendisleri Lokalinde yapılacak panel saat 14.00’de başlayacak.

Tüm halkımızı bu etkinliğe bekliyoruz.