Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  Çaydeğirmeni Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’ne yer alan Mahmudiye Camii’nde Cuma Namazı’nı kıldıktan sonra, incelemelerde bulunmak üzere Bakacakkadı 100. Yıl Tesisleri’ne geldi. 

Bakan Kasapoğlu’nun, Zonguldak’a yapılması planlanan 15 bin kişilik stadyum için 100. yıl Tesisleri’nde incelemelerde bulunarak,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’den tesisler ve proje ile ilgili bilgi aldı. 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu  Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ı ziyaretinin ardından Valilik binası önünde Stat ile ilgili kısa açıklama yaptı. Kasapoğlu, “Zonguldak’ın her anlamda ki gençlik ve spor yatırımlarının valiliğimiz ile belediye başkanımızla milletvekillerimizle tekrar masaya yatırdık. Her alandaki çıtayı yükseltiyoruz. Tabi ki stat da bunlardan bir tanesi. Onunla ilgilide çalışmaları hız verme kararı aldık. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bakan Kasapoğlu yeni yapılacak Butik Stadın kesin olarak nereye, ne zaman yapılacağı konusunda açıklama yapmadı.

Belediye ziyaret

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere şehrimize gelen eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nu konuk etti. Başkan Alan, şehrimizde yapılması düşünülen ortak projeler hususunda Bakan Kasapoğlu ile istişare ederek, özellikle gençlerimize yönelik bir çok proje hususunda çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette Belediye Başkan Ömer Selim Alan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na günün anısına Zonguldakspor forması, madenci heykeli ve Devrek bastonu armağan etti.

AKP İl Başkanlığı ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Zonguldak il geneli ziyaretleri kapsamında AKP İl Başkanlığı binasını ziyaret etti.

İl Başkanı Zeki Tosun, Bakan Kasapoğlu’nun Zonguldak’a spor yatırımları için geldiğini ifade ederek Bakan Kasapoğlu’nun Zonguldak’a yaptığı spor yatırımları için teşekkür etti.

Bakan Kasapoğlu, AKP İl Başkanlığı binasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Bizi ziyaretlerimiz boyunca takip eden Zonguldak basınına çok teşekkür ediyoruz enerjilerine hayran olduğumu da ifade etmek isterim. Ülkenin başta olmak üzere bugünkü yaptığımız çalışmalarda ilçelerimiz başta olmak üzere Zonguldak için yapılacak tüm yatırımlara Hayırlı olsun diyoruz Zonguldak spor bakımından son 19 yılda büyük atılımlar gerçekleştirdi. Tabii ki bundan sonra da yatırımlarımız devam edecek bugün Zonguldak ziyaretinde yapılacak yatırımlarla ilgili müzakere ettik spor anlamında Zonguldak daha da yukarılara taşıyacak yatırımlar hedefliyoruz birlikte Omuz Omuza yürüyeceğiz.”

Bakan Kasapoğlu konuşmasının sonunda AKP’nin kuruluşunun 19 yıldönümünü kutladı.

Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nı İnceledi

Bakan Kasapoğlu brifingin ardından ise Sporcu Fabrikası çatısı terasından Karaelmas Kemal Köksal Stadı hakkında bilgi aldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel stadın tehlike arz eden duvarları için Bakan Kasapoğlu’na bilgi verdi. Duvarlar için kısa sürede ihaleye çıkılarak duvarlar yeniden yapılacak