Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni 18.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, “Demokrasilerde basın dördüncü kuvvet olarak nitelendirilir. Malesef basın meslek ilkelerine uymak konusunda benimseyemediğimiz davranışlar da olabiliyor.”dedi.

Karaelmas Gazeteciler Derneği, kuruluşunun 18. yıldönümünü pasta keserek kutladı. Kuruluş yıldönümü nedeniyle

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.Ziyarette İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç’da hazır bulundu.

Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Emen ziyarette yaptığı konuşmada; Vali Mustafa Tutulmaz’a ve konuklarına hoşgeldiniz diyerek memnuniyetini dile getirdi. Başkan Emen, “Derneğimizin kuruluşunun 18. yıldönümünde bizleri onurlandırdınız. Ziyaretinize şeref verdiniz. Karaelmas Gazeteciler Derneği 2003 yılında kuruldu ve 18 yıldır faaliyetlerimize devam ediyoruz. Nisan ayında derneğimizi kongresi yapılacak.”dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz ise yaptığı konuşmada; “Bugün Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin 18. kuruluş yıldönümü dolayısıyla birlikteyiz. Tabii basın olmazsa olmazlarımızdandır. Çünkü topluma hep bilgilendirme hem de kamunun ve topluma mal olmuş kişi ve kuruluşların günlük yaşantılarında toplumsal değerlere, toplumun genel olarak benimsediği yasalar, töreler ve gelenekler bunlara aykırı hareketlerin olmasını engelleyen önemli bir güçtür. Malumunuz demokrasilerde basın dördüncü kuvvet olarak nitelendirilir. Zaman içerisinde Basın meslek ilkelerine uymak konusunda benimseyemediğimiz davranışlarda olabiliyor. Buradan fazla ayrıntıya girmeden demokrasinin 4. kuvveti olarak çalışmalarına devam etmelerini ve basın ahlak ilkeleri çerçevesinde öncelikle davranmalarını yanlışların iyiliklerin güzelliklerin objektif kurallar çerçevesinde ele alınması gerektiğini ifade ediyor, Daha nice 18 yıllara sağlıkla huzurla mutlulukla görmelerini diliyor hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz, Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin 18. kuruluş yıldönümü pastasını gazetecilerle birlikte keserek kutladı.

Ardından Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Emen, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a ve İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş’ın yer aldığı resimleri hediye etti.

Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) 18. Kuruluş yıldönümünü Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve gazetecilerin katılımı ile kutlandı. Yıldönümü pastasının kesilmesinin ardından Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz KGD’nin kuruluşunu kutladı. KGD Başkanı Mustafa Emen yaptığı konuşmada davetlileri selamlayarak derneğin geçmişine yönelik hatırlatmalarda bulundu. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ziyaret sırasında gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Vali Tutulmaz, vaka sayıları, projeler ve turizm noktasında gazetecilere bilgiler verdi.

COVİD 19 “İneceğini Ümit Ediyoruz”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz coronavirüs vakalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “İki hafta önce biz en fazlaydık vaka sayısına sahiptik. Yaklaşık 2 haftadır geriledik. Geçen hafta ikinci konumdaydık, bu hafta  dördüncü konumdayız. Şuanda aşağı doğru bir eğilim devam ediyor. Vaka sayılarında azalma var. Bu azalmanın aşağılara doğru ineceğine ümit ediyoruz.”dedi.

“Aşıda İyi Olan İllerdeniz”

Aşı sayıları ve okullardaki son duruma ilişkin detayları paylaşan Vali Tutulmaz, “Birinci ve ikinci doz aşılmada 9’uncu sıradayız. Bu hafta ki çalışmalarla 8’inci sıraya ineceğiz. Aşılamada bir sıkıntımız gözükmüyor. Ülke bazına baktığımız zaman iyi olan illerdeyiz. Ama rakamlarda biraz sıkıntımız var. Bunda da biraz sevindirici durumlar var. Okullardaki karantina sayılarında azalma olduğunu söyleyerek Okullarda ki karantina sayılarımız çok azaldı. Okullar açıldıktan sonra 10-15 gün bir artış göstermişti. Şuanda azaldı. Normale dönmeye başladık. İlimiz deki yoğun bakımlarda bir sıkıntı yok. Ama biz istiyoruz ki bir kişi bile olmasın orada. Şuanda yoğun bakımlarda servislerde sıkıntı yok” ifadelerini kullandı.

“Zihniyet Değişimine İhtiyaç Var”

Öte yandan Zonguldak’ta devam eden turizm atağına da dikkat çeken Vali Tutulmaz, şehir genelinde turizm noktasında zihniyet değişimine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Kent genelinde turizmin gelişmesi adına hamleler yapıldığına dikkat çeken Vali Tutulmaz, esnafın ve vatandaşların bu noktada hazırlıklı olması gerektiğini ifade etti. Öte yandan Zonguldak’a teleferik yapılmasının rantabıl olmayacağını dile getiren Vali Tutulmaz, merkezden Üzülmez Kültür Vadisi’ne tramvay seferlerinin en olası ve en kolay yöntem olabileceğine dikkat çekti.