Cumhuriyet Halk Partisi Merkez ilçe Başkanı Ebru Uzun ve yönetim kurulu üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Memur-Sen il Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kamuran Aşkar’ı, KESK’e Bağlı Eğitim-Sen’i, Birleşik Kamu İş’e bağlı Eğitim-İş’i yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret etti. Uzun, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle eğitim emekçilerinin gününü kutladı ve 16 Aralık’ta kentimize gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı toplantıya davet etti.

Ziyarette Memur-Sen İl Temsilcisi Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kamuran Aşkar konuklarını kapıda karşılayarak ‘hoş geldiniz’ dedi.

CHPli Ebru Uzun Kamuran Aşkar’a çiçek takdim ederken Aşkar da Ebru Uzun’a sendikanın kurucusu olan Akif İnan’ın kitabını hediye etti.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun yaptığı konuşmada, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum. Aslında bu gecikmiş bir ziyaret, pandemi sebebiyle gelemedik. Bu güzel günde sizleri ziyaret etmek istedik. Aynı zamanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 16’sında Zonguldak’a gelecek ve ben sizleri şimdiden davet ediyorum” dedi.

Memur-Sen il Temsilcisi Kamuran Aşkar, “Ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum hoş geldiniz diyorum. Bu ziyareti bir sivil toplum kuruluşu olarak önemsiyoruz. Gerek ilimizin sorunları gerek mesleğimizi sorunları ile ilgili olarak daha sık bir araya gelmemiz gerekiyor. Hep birlikte ve bir arada bir ve beraber yaşamak zorundayız. Demokrasinin güzelliği zaten burada. Bizler aynı şehirde yaşayan insanlar olarak birbirimizi daha fazla tanımak ve istişare etmek gerekiyor. İnşallah bu ziyaretler daha sık ve karşılıklı olarak devam eder” dedi.