Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Zonguldak’ta bugün yapılan “Türkiye Nereye Gidiyor? Ne Yapmalı?” başlıklı halk toplantısında hukuksuzca ihraç edilmemize de değindi.

Toplantı sonrasında KHK ile ihraç edilen Eğitim-Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol, Genel Başkan’a ayrıntılı dosya sundu. Akyol desteklerinden dolayı teşekkür etti ve şu değerlendirmeyi yaptı.

“Toplantıda söz alarak karar sayısı dikkat çeken bir şekilde düşen OHAL Komisyonunun Eğitim Sen ve KESK üyelerinin dosyalarını sona bırakmasına, Anayasa Mahkemesinin “Bildiriye imza atmak ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmelidir” kararına ve açılan ceza davalarının beraatla sonuçlanması rağmen OHAL Komisyonunun imzacı akademisyenlerin başvurularını reddetmesine ve 375 sayılı KHK’nin geçici 35. maddesi kapsamında kamuda devam eden ihraçlara değindim. Gökhan Taner Günsan’la birlikte Çaycuma’da neden hedef olduğumuzu anlatıp ihraç edilme sonrası takipsizlik kararıyla sonuçlanan belgeleri içeren ayrıntılı bir dosya sundum. İhraç edilen bizlerle dayanışma duygularını ileten Sayın Akdeniz’e teşekkür ediyorum.”dedi