Eğitim Emekçisi Akyol, EMEK Partisi Genel Başkanı’na ihraç nedeni ile ilgili dosya sundu

Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Zonguldak’ta bugün yapılan “Türkiye Nereye Gidiyor? Ne Yapmalı?” başlıklı halk toplantısında hukuksuzca ihraç edilmemize de değindi.

Toplantı sonrasında KHK ile ihraç edilen Eğitim-Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol, Genel Başkan’a ayrıntılı dosya sundu. Akyol desteklerinden dolayı teşekkür etti ve şu değerlendirmeyi yaptı.

“Toplantıda söz alarak karar sayısı dikkat çeken bir şekilde düşen OHAL Komisyonunun Eğitim Sen ve KESK üyelerinin dosyalarını sona bırakmasına, Anayasa Mahkemesinin “Bildiriye imza atmak ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmelidir” kararına ve açılan ceza davalarının beraatla sonuçlanması rağmen OHAL Komisyonunun imzacı akademisyenlerin başvurularını reddetmesine ve 375 sayılı KHK’nin geçici 35. maddesi kapsamında kamuda devam eden ihraçlara değindim. Gökhan Taner Günsan’la birlikte Çaycuma’da neden hedef olduğumuzu anlatıp ihraç edilme sonrası takipsizlik kararıyla sonuçlanan belgeleri içeren ayrıntılı bir dosya sundum. İhraç edilen bizlerle dayanışma duygularını ileten Sayın Akdeniz’e teşekkür ediyorum.”dedi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: