Sağlık emekçileri kahvaltıda bir araya geldi

Hak –İş konfederasyonuna bağlı, Zonguldak Öz Sağlık İş Sendikası Şube Başkanlığı, sendika üyeleri ile kahvaltı programında buluştu.

Elizya Düğün Salonu’nda yapılan kahvaltıya; Zonguldak Hak-İş İl Başkanı Nihat Oruç, Öz-Orman Şube Bölge Başkanı Levent Işıktaş, Oley İş Sendikasi İl Temsilcisi Halil Küçük, Karabük Şube Başkanı ve yönetimi, Kastamonu Şube Başkanı ve yönetimi, ve Zonguldak Öz Sağlık İş Sendikası üyeleri katılım sağladı. Program Öz Sağlık Şube Başkanı Recai Özcan ve Hak-İş İl Başkanı Nihat Oruç’un açılış konuşması ile başlayan kahvaltıda sendika kültür komite üyeleri koro ve solo şarkılar seslendirdiler.

Öz-Sağlık Şube Başkanı Recai Özcan, “Uzun uğraşlar ile vazife bilinci ve çalışma azminin sonucunda hakkımız olan kadrolarımızı alarak toplu iş sözleşmelerimiz ile daha da güçlendik. Yeni kazanımların hak arama mücadelelerinin devam edeceği bir sendika oluşumu içerisinde olmaktan gurur duyuyorum. Sadece sayısal çokluğu değil nitelikli ve başarılı faaliyetlere önem veren, sosyal taleplerin dikkate alındığı bir sendika olması yönü ile de sendikamız Türk çalışma hayatındaki en büyük reform kabul edildi. Bizler sağlık ve sosyal hizmet kurumlarının güvenlikçileri veri personeli hasta bakıcıları bakım personelleri şoförleri temizlik personelleri gece gündüz demeden gözünü kırpmadan göreve koşan vicdan elçileriyiz. Tüm dünyanın 2 yıldır mücadele ettiği covit 19 Salgının da ön saflarda yer alan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarıyız. Pandeminin yükünü en ağır şekilde karantinalı vardiyalarla 2 yaşındaki çocuğunu 11 yaşındaki çocuğuna ya da komşusuna emanet ederek bağlı bulunduğu kurumlar da 7_14 gün boyunca dışarı çıkmadan en ağır şekilde karantinalı vardiyalarla ailelerinden uzakta vardiyalarla bulunan siz değerli işçilerimizin hakkı emanetimizdir.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: