Başkent EDAŞ Batı Karadeniz’de kesintisiz elektrik için sahada

  • Batı Karadeniz’de yoğun kar yağışının etkili olmaya başlamasıyla, teyakkuzda bekleyen Başkent EDAŞ ekipleri, yüksek kesimlerdeki elektrik dağıtım hatlarında oluşan arızalara müdahale ediyor

Başkent EDAŞ ekipleri 20 Aralık gecesi etkili olmaya başlayan ve yüksek kesimlerdeki elektrik dağıtım hatlarında arızalara neden olan kar yağışından müşterilerinin etkilenmemesi için sahadaki çalışmalarını tüm gücüyle sürdürüyor.

Elektrik dağıtım hatlarının geçtiği ve kar kalınlığının yer yer 50-60 santimetreye kadar ulaştığı Bartın, Kastamonu ve Zonguldak’ın yüksek kesimlerinde kesintisiz elektrik için mücadele veren Başkent EDAŞ, bu noktalardaki hızlı müdahaleleriyle şehir merkezlerinin yağıştan etkilenmemesi için 7/24 çalışmaya devam ediyor.

Yağışla ortaya çıkan kar ve buz yükü nedeniyle meydana gelen iletken kopuğu ve direk yıkılmaları insansız hava araçlarıyla tespit edilirken, Başkent EDAŞ ekipleri Lojistik Hizmet Merkezlerinde afete karşı hazır tutulan malzemelerle arızaları gideriyor.

Başkent EDAŞ ekipleri zorlu arazilere dört çeker pick-up veya paletli araçlarla ulaşırken, ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere ağaç ve direk devrilmelerine karşı çok sayıda vinç ve bölgesel enerji arzı için de jeneratörler hazır tutuluyor.

Yıl boyunca bakımdan geçirdiği mevcut hatları ve yeni yatırımlarla devreye aldığı yer altı ve havai hat şebekesiyle Başkent EDAŞ, kışın tüm zorlu koşullarına rağmen kaliteli ve kesintisiz enerji için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: