DEVA Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Umut Metin Zonguldak’ı etkisi altına alan kar yağışı sonrası açıklama yaparak Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan ve İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ı hedef aldı.

Başkan Metin, Selim Alan için “Belediye Başkanı, vatandaşı sokaklarda yaşamla cebelleşirken kendisi Kızılcahamam da Sauna keyfi yapıyor. Vekilleri ise kış uykusuna yatmış”

Metin Ayrıca Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a makamınıza bir gün yürüme gelin önerisinde bulunarak Züleyha Aldoğan’a “Geçtiğimiz günlerde 3.5 metre binasının yüksek olması sebebiyle gündeme gelen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün icra makamı hanımefendi ise hala kendini Marmaris de sanıyor. Bu şehir dar sokakları yokuşlu yolları ile ünlüdür” dedi.

Metin’in açıklaması şu şekilde:
“Son günlerde şehrimizi etkisi altına alan kar yağışı sonrası icra makamlarının İş bilmezlikleri net ortaya çıkmıştır. Bir yanda şehrimizin sokaklarını caddelerini tuzlayamayan bir belediye ve kış aylarında Kızılcahamam da tatilleyken belediye başkanı, bir yanda ise hala aklı Marmaris de kalan bir il milli eğitim müdürü görevlerini yapmamaktadır.

Güzide şehrimiz Zonguldak’ın o kadar çok sorunu var ne yazık ki çözeni yok. Eskiden tuzu Konya’dan beklerdik. Artık Kızılcahamam’dan bekliyoruz. Belediye Başkanı, vatandaşı sokaklarda yaşamla cebelleşirken kendisi Kızılcahamam da Sauna keyfi yapıyor. Vekilleri ise kış uykusuna yatmış. Millet size çalışasınız diye yetki verdi. Bu millet sizi protokolde oturun diye seçmedi. Veyahut The GACA diye fotoğraf yayınlayasınız diye değil!

Geçtiğimiz günlerde 3.5 metre binasının yüksek olması sebebiyle gündeme gelen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün icra makamı hanımefendi ise hala kendini Marmaris de sanıyor. Bu şehir dar sokakları yokuşlu yolları ile ünlüdür. Kıymetli Valimiz bir gün müdürümüzü alıp da Zonguldak’ı gezdirin. Tabi size de söylenecek çok söz var. Sn Valim bugün sizden ricam Vali konağından yürüme valiliğe gidin. Sonrada makamınızda bir kahve rica ettikten sonra düşünün ki Kırat’tan çocuğunuz servislerin çalışmadığı, dolmuşların çalışmadığı zamanda bu havada okula gitmeye çalışıyor. Aldığınız karar bunu anlamınızı daha iyi sağlar.

 Bu arada Sn. Belediye başkanı kızmayın. Size fazla yüklenmiş olabilirim. Ama vatandaşımız diyor ki Halk otobüsleri durağında Kızılcahamam sodası içsin!”