İstanbul Bakırköy Belediyesi’nde, Belediye-İş Sendikası ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç alınamayınca 25 Ekim’de başlayan grev sürüyor.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, grevdeki belediye işçilerine 28 Aralık 2021 tarihinde destek ziyaretinde bulundu.

GMİS Yönetimi, grevdeki belediye işçileri tarafından alkışlarla karşılandı.

Belediye-İş İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Savaş Doğan,  “Genel Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Hakan Yeşil ile yönetim kurulu üyeleri grevimize destek vermek için buradalar. 65 gündür Bakırköy’de direnen, grevde mücadele eden çalışma arkadaşlarım ve Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 Nolu Şube yönetimi olarak kendilerine teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar” dedi.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, grevdeki belediye işçilerine hitap ederek, “Arkadaşlar, öncelikle ben sizleri alkışlıyorum. 65 gündür burada haklı mücadeleniz için eylemdesiniz. Şahsım ve Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu adına, maden işçileri adına sizleri tebrik ediyorum. Gazanız mübarek olsun” dedi.