Kent Konseyi, İyi Yaşam İçin Farkındalık Çalışma Grubu tarafından gerçekleşen etkinlik gerçekleşti.Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Kenti hep birlikte yeniden keşfedelim. Kentin anlatacaklarını dinleyelim. Bellektekileri birer düşünce/anı olmaktan çıkarıp tekrar söze, deneyime, yürüyüşe, sokaklara, mekanlara, bilinç alanımıza dökelim

“Bellek Yürüyüşleri’nin Fener/Yayla rotasında detaylı bir program yaptık, pek çok anlatı durağına uğrayarak şehrin bu katmanını daha iyi anlayacak, anlamlandıracak ilginç bilgiler edindik. Bize rehberlik eden Zafer Kalafat’tan öğrendiklerimiz ve bizimle anılarını, bilgilerini paylaşan katılımcılar ile mekanlar canlandı.

Aramızdaki üniversite öğrencileri kendi deyişleri ile “bitmiş/tükenmiş bir kentte değil, hala yaşayan, keşfedilecek çok şeyi olan, canlı, hikaye dolu bir kentte” yaşadıklarını fark ettiler.

Temennimiz, katılanların kendi tanıdıklarını da gezdirmeleri, öğrendiklerini aktarmaları, kaynak kitaplara ulaşarak bilgilerini arttırmalarıdır.

Kenti hep birlikte yeniden keşfedelim. Kentin anlatacaklarını dinleyelim. Bellektekileri birer düşünce/anı olmaktan çıkarıp tekrar söze, deneyime, yürüyüşe, sokaklara, mekanlara, bilinç alanımıza dökelim.

Bu yürüyüş organizasyonları uzun emekler ile oluşturuluyor. Rotayı rehberlerimiz ile birlikte oluşturan, birçok mekandan gerekli izinleri alan, gezi süresince grubun nabzını tutan, maddi manevi destek veren tüm çalışma grubu arkadaşlarımıza, Kent Konseyi Yürütme Kurulumuza  teşekkür ederiz

Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün tarih ve hikayesini bizlere anlatan kulüp başkanı Çetin Özçep’e,Molamızdaki ikramlarımızı sağlayan Ayşegül Papila/@çiftçiali’ye , Kestane ikramları için Tülin Papila/Doktorlar Lokali’ne, Çay ikramları ve yardımları için TTK Yayla Misafirhanesi’ ne ;Tabi ki Zonguldak Belediyesi , Türkiye Taşkömürü Kurumu ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne ; teşekkür ederiz.

Zonguldak Kent Konseyi / İyi Yaşam İçin Farkındalık Çalışma Grubu