TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi’nin 47.Dönem Genel Kurulu’nun ilk günü Meslek ve Kitle örgütlerinin konuşmaları ve Çalışma raporlarının okunması, tartışılması maddelerinin de içinde olduğu birinci gün gerçekleşti.

Kongre’nin Divan Kurulu, Başkanlığını TMMOB MYK Üyesi Hüsnü Meydan, Başkan Yardımcılığını Dinçer Acun, Yazman Aydın Kasapoğlu, Yazman Merve Kalaycıoğlu yürüttü.

Kongreye, KESK’e Bağlı sendikaların Şube Başkan ve Yöneticileri, GMİS Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, ZOTEV Başkanı Fikret Zaman, Çevre Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, ZOKEV Başkanı Kürşat Coşkun, ADD Zonguldak Şube Başkanı Nazan Papila, Mali Müşavirler Odası Şube Başkanı Tahsin Erdem, CHP Kilimli İlçe Başkanı (Maden Mühendisi) Erol Sarıl, CHP İl, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Sol Parti İl Başkanı Akın Koç, Yeşil Sol Gelecek Partisi İl Başkanı Ali Topaloğlu, Mühendisler ve konuklar katıldı.

Kongrede Açılış konuşmasını Şube Başkanı Çağlar Öztürk yaptı. Daha sonra konukların konuşmalarına geçildi.

Konuklardan, KESK Dönem Sözcüsü İsmail Sefertaş, GMİS Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, ESM Şube Başkanı Vacit Esen, Çevre Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, ADD Başkanı Nazan Papila, ZOKEV Başkanı Kürşat Coşkun, Mali Müşavirler Oda Başkanı Tahsin Erdem, CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal , Sol Parti adına İsmail Yıldız’dan sonra son konuşmacı olarak Divan Başkanı aynı zamanda TMMOB MYK üyesi Hüsnü Meydan kongrede gündeme ilişkin konuşma yaptı.

Birinci günkü oturumda, Konukların konuşmaları, Faaliyet ve çalışma raporları değerlendirildi. İkinci gün (Pazar) günü tek liste olarak seçime gidiliyor ve yeni dönem yöneticileri seçilecek.