Alaplı İlçesinin tek beldesi konumunda bulunan Gümeli beldesinin CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Saydam, 4 mahallede 22 yerleşim biriminin toplam yol ağının 120 km. olduğunu belirterek, “Yoğun kar yağışına rağmen 4 aracımızla 120 km.lik yol ağımızı açık tutuyoruz. Beldemizde ulaşım sağlayamadığımız tek bir nokta yok.”dedi.

Alaplı İlçesinde yağan kar yağışından en fazla etkilenen bölge olan Gümeli’de belediye 1 greyder, 2 kepçe ve 1 traktör ile 120 km.lik yol ağını açık tutmak amacıyla yoğun bir şekilde çalışıyor. Gümeli Belediye Başkanı Saydam, kış ayının kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde bir kaç gündür yağan kar yağışının etkili olduğunu ve bazı noktalarda kar kalınlığının bir metreye kadar ulaştığını kaydetti.

Saydam; “Çetin Kış Koşulları İle Mücadele Ediyoruz”

Belediye olarak kar yağışının başladığı ilk dakika itibariyle kapanan yolları açmak amacıyla 4 araç ile karla mücadeleye başladıklarını anlatan Saydam şunları söyledi:

“Ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Gümeli geniş alana yayılı büyük bir beldemiz. 120 km. yol ağımız var. 4 mahallemizde 22 yerleşim yerimize ulaşmak amacıyla bu yolları açık tutarak çetin kış koşullarına adeta meydan okuyoruz. Şuanda beldemizde kapalı bir yolumuz yok. Canla başla çalışan belediye personelimize ve ekibimize destek olan yöre halkımıza teşekkür ediyoruz.”