Zonguldak Kent Konseyi’nin dün (Cuma) yapılan olağan Genel Kurulu çoğunluk sağlanamaması nedeniyle ertelendi. Genel Kurul 28 Ocak’ta aynı yer ve aynı saatte toplanacak.

Kongrenin açılış bölümünde Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve BEÜ Rektörü Prof.Dr.Mustafa Çufalı kısa konuşma yaptı.

Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Zonguldak Belediyesi Meclis Salonu’nda 21 Ocak 2022 tarihinde saat:14.00’da yapılacak Kent Konseyi’nin 20. Olağan Genel Kurulu’na çağrıda bulunmuştu.

Genel Kurulda, Zonguldak Kent Konseyinin 6 aylık Faaliyet Raporu ve Hafriyat döküm alanının belirlenmesi hakkındaki önerinin belediye meclisine sunulabilmesi için oylama yapılacaktı. Kongrede Ayrıca Zonguldak’ı en iyi temsil eden kuruluş ve kişilere hizmet ödülü yönergesi görüşülerek oylanacaktı.

Kongrede TMMOB Maden Mühendisleri Odası ve Lokal binası ile ilgili olarak önerge verildi. Önergeyi Maden Mühendisleri Odası 2.Başkanı Levent Yağcıoğlu, ZOKEV Başkanı Kürşat Coşkun ve ZOTEV Başkanı İmzaladı. Gerekli çoğunluk sağlanamadığında önergenin tartışılması önümüzdeki toplantıya kaldı.

Reklam