Zonguldak’ta trafik kazası haberi sonrası sabaha karşı saat 03.00’te polis tarafından evinden alınarak karakola götürülen Pusula Gazetesi Muhabiri Aytaç Öztürk hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Cumhuriyet Başsavcılığı açıklaması soru işaretlerini gidermezken Aytaç Öztürk’ün gözaltına alındığı haberinin gerçeği yansıtmadığına vurgu yapılan açıklamada aracı kullanan kişinin H.C. olduğu belirtildi.
Açıklama şöyle;

Zonguldak’ta Belediye Bulvarında 22.01.2022 tarihinde saat 21.30 sıralarında şüpheli H.C.nin karıştığı maddi hasarlı trafik kazasıyla ilgili Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır.
Soruşturma kapsamında olayla ilgili kişilerin de tanıklığına başvurulmuştur. Kolluk görevlilerince tanık olarak ifadesi alınan isimlerden biri de A.Ö.dür. Bazı basın yayın kuruluşlarının haberlerinde yer alan gazeteci A.Ö.nün gözaltına alındığı iddiaları ta-mamen asılsızdır. Söz konusu haber ve görseller gerçeği yansıtmamaktadır.
Tanık sıfatıyla ifadesine başvurulmak üzere davet edilen gazeteci A.Ö.nün polis merkezine geliş ve gidişini gösteren kamera görüntüleri mevcut olup böyle bir gözal-tının olmadığı bu görüntülerde de aşikardır.
Soruşturma tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir.