Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yağan kar ve kış şartları nedeniyle yaşanan zorluklara, çalışmalara vurgu yaptı. Sosyal medya hesabından .vatandaşlara mesaj verdi ve, “Uzun yıllardır görülmeyen kış koşulları içindeyiz”dedi

İşte Bülent Kantarcı’nın o paylaşımı:

İyi geceler,

Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

Dünden bu yana kar yağışı azaldı, ancak hava sıcaklığı -6 derecelere inerek, biriken kar dona çekti.

Yağış süresince, kar açtığımız yerleri yeniden kapatsa bile, sürekli çalışarak ana yolları açık tuttuk. Geceler boyu da çalıştık.

Bugün, erken saatlerden itibaren gün boyunca yollarımızdaki karlar tekrar tekrar sıyırılmış, yaya yolları üzerindeki donmuş kar kütlelerinin gerek mekanik gerekse insan gücü ile temizlenmesine devam edilmiştir. Ardından gün boyu tuzlama işlemi yapılmıştır.

Şu anda da ekiplerimiz yine yollardadır. Kar açma ve ardından tuzlama veya don önleyici solüsyon uygulaması yapılmaktadır.

Sabaha kadar da sürecektir.

Değerli hemşehrilerim,

Uzun yıllardır görülmeyen kış koşulları içindeyiz.

Kar yağışı, herkes tarafından beklenir, özlenir bir bakıma. Ancak, ilk hoş etkisinden sonra bir sürü zincirleme soruna neden olur.

Sokak hayvanları için büyük risk taşıyan bu havada, normaldeki çalışmamızı seferberliğe dönüştürdük. Ülke genelinde bir afete dönüşen bu önemli doğa olayını çok şükür hafif atlattığımızı düşünüyorum.

Çevredeki yerleşimlerde elektrik kesilmeleri hayatı felce uğratırken, biz fazlaca etkilenmedik. Evlerimizi ısıtabildik, susuz kalmadık. Ulaşımı aksatmadık.

Bu başarı, tecrübeli fedakar ekiplerimizin organize çalışması ve sizlerin sağduyusu, desteği sayesinde gerçekleşmiştir.

Halk Masasından gelen taleplere çok büyük hızla ve oranda yanıt vermeye gayret ettik. .

Umuyorum yarın, daha rahatlamış bir kente uyanmış olacağız.

En kısa zamanda da normal yaşama dönmeyi bekliyorum.

Sahadaki Ekiplerimize kazasız çalışmalar ve kolaylıklar diliyorum. Emeklerine teşekkür ediyorum.

Hepimize güzel günler ve geceler diliyorum.