Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sık sık telefonla aradığı Muammer Avcı İl Başkan yardımcılığı görevinden neden alındı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak programlarını ve bazı projelerle ilgili gelişmeleri teşkilattan önce paylaşmasıyla tanınan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan baba dostluğuna vurgu yapan Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, İl Başkanı Zeki Tosun tarafından bu görevden alındı. Avcı’nın il başkanlığını baypas etmesi, kamuoyuna açıklamaları eleştiriliyordu. AKP içinde bir ‘çatlak’ yorumlarına neden oluyordu.

 İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi;


“Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantımızı İl Başkanımız Sayın Zeki Tosun Başkanlığında gerçekleştirdik. 5 Şubat Cumartesi günü Genel  Başkan Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım’ın katılımıyla ”Zonguldak Kilimli Sahil Yolu ve Toplu Açılış Töreni” ‘ni gerçekleştirdik.
Yarım asırlık tarihi projenin hayata geçmesi ile Zonguldak Kilimli arası 5 dakikaya düştü. Şehrimiz bağlantı yolları konusunda büyük değişim ile artık trafiği daha rahat olacak, yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkartmak için tüm çabamızla çalışmaya AK Parti ailesi olarak devam ediyoruz.
İl Sekreter Birim Başkanılığı ve Kilimli Koordinatörlüğü görevini yürüten Muammer Avcı’nın yerine, İl Sekreteri olarak Hicran Kuru, Kilimli Koordinatörü olarak Uğur Karaaslan atanmıştır. Kendilerine görevlerinde başarılar dileriz. Toplantımızda aldığımız kararların hayırlara vesile olmasını diliyoruz”