Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde öğrenimlerini sürdüren milli sporcularımızdan Melike Malkoç ve Doğukan Kilcioğlu Büyükler Türkiye Salon Şampiyonasında derece yaptı.

İstanbul’da 25-27 Şubat 2022 tarihlerinde düzenlenen Büyükler Türkiye Salon Şampiyonasında Üniversitemiz öğrencilerinden Melike Malkoç 60 metre branşında 2., üniversitemiz öğrencisi ve Öğrenci Konsey Başkanı Doğukan Kilcioğlu da üçüncü oldu.

Büyükler Türkiye Salon Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan öğrencimiz Melike Malkoç Büyükler Balkan Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Öğrencimiz, 5 Mart 2022 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan Büyükler Balkan Şampiyonasında milli formayı giyecek.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzda lisans ve Sağlık Bilimleri Enstitümüzde yüksek lisans öğrenimi gören milli sporcu öğrencilerimiz ile mezunlarımızın sürdürdükleri başarıların destekçisi ve takipçisiyiz. Milli sporcularımızın yetenek, beceri ve donanımlarını akademik eğitimleriyle daha da güçlendirmeleri büyük önem taşıyor. Sporcularımızın milli takım çalışmaları ile eğitim öğretim faaliyetlerini eş zamanlı yürütebilmelerinden ötürü tebrik eder, başarıların devamını dileriz.