(Özel İçerik)

Bugünlerde gündem Kızılay seçimi, ama hepimiz biliyoruz ki daha çok da bu Cumhur ittifakı (AKP-MHP) arasında ki hegemonya kavgası. Millet İttifakı ve diğer muhalefet zaten daha çok da seyirci ve ilgisiz.

AKP İl Başkanı Zeki Tosun’un sağlık nedeniyle bırakması durumunda, görevi kim üstleneceği, il başkanı kim olur? Merkez İlçe Başkanı kim olur? tartışma-kavgası alenen yürüyor.

Bu durum aslında olası erken seçimde kim milletvekili olur, kim gelecekte belediye başkanı kim olura, meclis üyelerine kadar sürer gider.

Bu günlerde kulağıma fısıltı olarak, ciddi-belgeye dayalı değil, dediğim gibi fısıltı geldi.

Bu fısıltı şu. Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçı, uzun süredir başkanlığı yürütüyor. Kundakçı aynı zamanda da TTK çalışanı idi. O görevini bıraktı Belediye Başkanlığını sürdürüyor.

İşte fısıltı şu, Başkan Kundakçı önümüzdeki sürede başkanlığını bırakacağı ve TTK’daki görevine dönerek emeklilik hakkında ki avantajı (ekonomik) kazanmak istiyor. Bu hak olarak kanun buna izin veriyor.

Vural Başkan’ın TTK’ya döneceğini duyunca bazı senaryolar aklıma geldi.AKP Milletvekili Hamdi Uçar’ında en iyi dostu, arkadaşı aynı zamanda Beycuma’lı olunca

Acaba Uçar;

  1. Vural Kundakçı’yı önümüzdeki dönemde GMİS’te genel Başkanlık yarışına mı sokacak. Bana sorarsanız mevcuttan daha iyi yapacağı kesin.
  2. Yine Uçar, yeni dönemde yeniden milletvekili olmak için Kundakçı’yı AKP’de baş gösteren İl Başkanlığı’nda, ya da Zonguldak Belediye Başkanlığı’nda mı değerlendirmek istiyor.

Nisan Ay’ına girsek 1 Nisan şakası falan değinerek konuyu ortaya atardım. Ama 1 Nisan’a da daha olduğuna göre, bu fısıltıyı, bir senaryoya dönüştüreyim istedim.

            Kafamda ki senaryoya göre, bugüne kadar GMİS Genel Başkanları daha ağırlıklı olarak Çaycuma’dan seçildi. Bu kez de Beycuma’dan olsun kötü mü olur’ düşüncesi sürekli olan bir tutum. Kundakçı’da diplomasiyi, Ankara ilişkilerini, hizmet ve TTK’dan geldiği için konuya da uzak değil neden olmasın?

            İl Başkanlığı konusunda da Hamdi Uçar’da Milletvekilliği basamaklarını Merkez İlçe ve İl Başkanlığı süreçlerini geçerek gelmedi mi? Bu bir bayrak yarışı neden olmasın.

Kentte ekilmiş yerli-yabancı (Trabzonlu-Yerli) hegemonya kavgası bugünde devam ediyor.

Ben bir fısıltıdan, senaryo yazdım. Seyircisi, izleyicisi, reytingi olur olamaz. Ama her ürününün mutlaka bir alıcısı vardır.

Haydi hepimize kolay gelsin. Yorumlarınız yazın gerçek mi- değil mi görelim …