Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı, Kurul Üyeleri ve TİHEK Uzmanları ile Kömür Deneyim Ocağını ve Maden Müzesi’ni Gezdiler

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’nca ilimizde düzenlenen il İnsan Hakları İstişare Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan ve paydaşların katılımı ile yapıldı.

Açılış konuşmasını ve moderatörlüğünü TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç’ın yaptığı, paydaşlarında görüşlerinin alındığı toplantıda Vali Tutulmaz insan haklarının korunması, geliştirilmesi ve ihlallerin önlenebilmesine yönelik bilgi, görüş ve düşüncelerini paylaştı.

İnsan Hakları İstişare toplantısına TİHEK kurul üyeleri Dilek Ertürk ve Mehmet Emin Genç, Baro Başkanı Türker Kapkaç,Vali yardımcıları,kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, STK’lar, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Daha sonra, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, kurul üyeleri ve TİHEK uzmanları Valimiz Mustafa Tutulmaz ile birlikte geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Kömür Deneyim Ocağını ve Maden Müzesi’ni gezdiler, yetkililer tarafından bilgilendirildiler.