Karaelmas Gazeteciler Derneği 8.Olağan Kurulu ile seçim kararı alırken Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu başkanlığı için mevcut Başkan Mustafa Emen ile Elmas Televizyonu Haber Müdürü, Lens Medya Haber imtiyaz sahibi Ergin Özkul yarışacak.

110 üyesi bulunan Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin yönetimi 9 asil üye ve 9 yedek üyeden oluşurken seçime gidecek başkan adaylarının seçim günü oy pusulalarında kullanılacakları yönetim listesinin rengi de belli oldu.

Mevcut Başkan Emen yönetim listesinde lila rengini tercih ederken Özkul ise beyaz rengi tercih etti.

“Bembeyaz Bir Sayfa Açaçağız”

Yönetim listesinde kullanılacakları beyaz renk için açıklama yapan Özkul; “Karaelmas Gazeteciler Derneği 7 Kasım 2003 tarihinde mesleği fiilen yürüten gazeteciler tarafından kurulan bir dernektir. Kurulduğu günden bu yana ilk defa 2 başkan adayı ile seçime gidilmektedir. 19 yıl sonra 2 başkan adayının yarışması hem dernek için hem de demokrasi adına büyük bir kazançtır.  Bizim beyaz rengi seçmemizdeki neden bembeyaz bir sayfa açıyoruz mesajı vermektir. Kurulduğu 2003 yılından bu yana derneğe emek vermiş ama zaman içinde dernek üyeliğinden çeşitli sebeplerle ayrılan üyelerimizi tekrardan Karaelmas Gazeteciler Derneği çatısı altında toplamak istiyoruz. Bembeyaz bir sayfa ile seçime gidiyoruz. “Güçlü bir yerel medya, güçlü bir Zonguldak…” sloganı ile çıktığımız bu yolda bizlere inanan ve destek veren herkese teşekkür ederiz.