Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda yetkili Öz Sağlık İs Sendikası toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine grev kararı aldı. Grev 29 Nisan’da başlayacak. Sevgi Evleri ve Huzur Evleri’ni kapsayacak grev nedeniyle Zonguldak’ta 300 çalışan iş bırakacak.

Alınan karar kapsamında Zonguldak’ta da pek çok iş yerinde çalışanlar bilgilendirilerek panolara alınan karar asıldı.

Öz-Sağlık-İş’in grev kararı hakkında bilgi verildi.

Öz Sağlık-İş Sendikası Başkanı Devlet Sert, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Öz-Sağlık-İş’in grev kararı hakkında bilgi verildi.

Greve başlandığını açıklayan sendikadan yapılan açıklama şu şekilde:”Sendika, işveren sendikası TUHİS ile Ekim 2021 tarihinden bu yana yürüttüğü müzakere sürecinde üyeleri için önem arz eden ancak anlaşma sağlanamayan maddeler nedeniyle greve gitme kararı aldı.

Hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile müspet görüşmeler yapılmış olmasına rağmen işveren sendikası (TÜHİS) ile anlaşma sağlanamamıştır.”

Öz sağlık iş sendikası şube başkanlığı olarak Grev kararı aldığımız iş yerlerinde üye olan arkadaşlarımızı bilgilendirdik ve grev karar yazımızı astık.”denildi