Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, Türkiye’ye kaçak giriş yaptıkları belirlenen, kimlik bilgilerini ibraz etmeyen 25 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı.

Yakalanan 25 Afgan uyruklu kişilerin İl Göç İdaresi ile Müdürlüğü ile irtibatlı olarak işlemlerinin yapıldığı, işlemlerin ardından da geri gönderme merkezlerine sevklerinin yapılacağı bildirildi.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Düzensiz göç ile mücadeleye yönelik ilimiz polis sorumluluk bölgesinde 11-12.05.2022 günleri yapılan denetimlerde kimlik bilgilerini ibraz edemeyen toplam (25) Afganistan uyruklu düzensiz göçmen yakalanmıştır. Yakalanan düzensiz göçmenlerin İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile irtibatlı olarak iş ve işlemlerine devam edilmekte olup akabinde geri gönderme merkezlerine sevkleri yapılacaktır. Göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında düzensiz göçmenlerin ve göçmen kaçakçılığı suçunu işleyen şahısların kolluk birimlerimizce yakalanmasına yönelik çalışmalarımıza kararlılıkla devam edilecektir.” denildi.