Memleket Partisi MYK Üyesi Osman Serkan İleri ve Memleket Partisi Parti Meclis üyesi Eşber Atilla, Zonguldak’a gelerek İl Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdiler.

Ankara’dan gelen heyeti Zonguldak İl Başkanı Mukadder Yalçın ve partililer karşıladı.

“Hiçbir İttifakta yokuz. Ne cumhur ne millet. Tek yol memleket.”

Memleket Parti MYK Üyesi Osman Serkan İleri, açılış konuşmasında şunları söyledi:
“Genel başkanımız Muharrem İnce’nin önderliğinde Sivas kongresinde yaktığımız çoban ateşi, bugün 10 bin’leri aşan parti üyelerimizin elinde meşaleye dönüştü. Çoban ateşi ile başlayan Memleket Partisi, Batı Karadeniz’de kendini gösteriyor. Memleket Partisi ilkeler üzerine kurulmuş bir partidir, partimizin altı tane ana ilkesi var. Birincisi ve en önemlisi bizim partimizde Mustafa Kemal Atatürk’ü  tartıştırmayız. Bizim partimizde kimse Atatürk’e kefere diyemez. İkinci ilkemiz ayrımcılık olamaz. Üçüncü ülkemiz partimize rant elde etmek için gelenlere masada yer yok. Dördüncüsü doğaya ve çevreye duyarlı olmak. Beşincisi çocuk istismarına ve kadına şiddete karşı çıkmak. Başlar ilkelerimiz doğrultusunda bir parti tüzüğü yazdık,  bu parti tüzüğünün etrafında partileştik. Parti tüzüğümüz Türkiye’nin Türkiye’nin ve dünyanın en demokratik tüzüğüdür. Tüzüğümüzle delege sistemine son verdik, genel başkanımızı sadece delegeler değil tüm üyeler seçecek. Genel başkanımız iki defa defa üstüste partimizi birinci parti yapamazsa üçüncü de aday olamıyor. Birileri sekiz-dokuz defa seçim kaybetmesine rağmen koltuğa yapıştırıcı ile yapışmış gibi kalkmıyor. Partimizde kadın erkek ayrımı yok. Partimizde fermuar sistemi yaparak bir erkek bir kadın sistemi var. Tüzüğümüzden milim şaşmıyoruz. 64 ilde ve 400 ilçede örgütlenmemizi tamamladık ve genel seçimde de katılma hakkını elde ettik. Artık bu ülkede seçim pusulasında Memleket Partisi yerini aldı. Halkımızı nazar boncuğuna mühür vurmaya davet ediyoruz. Baraj sorunu olmayan bir partiyiz. Yandaş basınla ilgilenmiyoruz. Yerel basın bize yetiyor. Partimizin ile birlikte bir de programı var düzü ile birlikte bir de programı var bu programdan, bu programda ülkemizin sorunları ekonomisi, dış politikaları ve çözümleri yer alıyor. Bu çözümleri isteyen herkesle paylaşabiliriz. Paylaşmak istemeyenlerin de posta kutularına bırakabiliriz. Ülkemiz kıtlığa gidiyor, bu cendereden mutlaka ülkemizi kurtarmalıyız. İlkelerinden ödün vermeyen ve hiçbir zaman da vermeyecek bir partiyiz. Hiçbir İttifakta yokuz. Ne cumhur ne millet. Tek yol memleket.”

“Memleket Partisi halkın yanında ve içinde bir partidir”

Memleket Partisi Parti Meclis Üyesi Eşber Atilla, “Partimiz kuruluş aşamasında iken kurulamaz de dediler memleket Partisi’ni kurduk. Partileşemez dediler partileştik. Örgütlenemez dediler örgütlendik. Seçime giremez dediler seçime girme hakkını da kazandık. Barajı geçemez dediler son yapılan anketlere göre barajı geçtik. Bundan sonraki hedefimiz Türkiye’nin umudu Genel  Başkanımız  Muharrem İnce’yi  Cumhurbaşkanı yapmak. Memleket Partisi halkın yanında ve içinde bir partidir” dedi.


Yalçın; “Vatandaş kan ağlıyor, Türk Lirası suni ve geçici müdahalelerle ayakta tutulmaya çalışılıyor”

İl Başkanı Mukadder Yalçın ise konuşmasında şunları söyledi:
“17 Mayıs 2021 tarihinden bugüne teşkilatlanmayı hızlıca tamamladık. Bugün Zonguldak İl Başkanlığı olarak yönetim ile birlikte saha çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz.
Saha çalışmaları ile birlikte ülke gündemi bizlere tekrar gösterdi ki ekonomi vatandaşlarımız için en büyük sorunu teşkil ediyor. Vatandaş kan ağlıyor, Türk Lirası suni ve geçici müdahalelerle ayakta tutulmaya çalışılıyor. Hükümet yetkilileri bilimsel araçlardan tamamen uzakta kalmış ve tek adamın inisiyatifine dayanmış bir vaziyette. Yönetim halktan kopmuş durumda. Vatandaşlarımız geçinemiyoruz diyerek feryat ediyor ancak bu haykırışlar saray ve sarayın büyüttüğü bir takım imtiyazlı zümrenin umrunda değil.”

Reklam