Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yücel Namal koordinatörlüğünde Karaelmas Kitap Topluluğu öğrencileri tarafından Serdaroğlu Köyü ilkokuluna kitap bağışında bulunuldu.

Karaelmas Kitap Topluluğu öğrencileri tarafından yapılan “Bir kitap bir insan” kütüphane projesi kapsamında 2 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Serdaroğlu İlkokulu Müdürü Mevlüt Akça, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörüne ve kampanyayı organize eden Doç. Dr. Yücel Namal  başkanlığındaki üniversitenin Karaelmas Kitap Topluluğu öğrencilerine teşekkür etti.

Etkinlik hakkında konuşan Karaelmas Kitap Topluluğu Başkanı Doç. Dr. Namal başta bu kampanyaya katkıda bulunan hayırseverlere, ardından da kampanyanın gerçekleştirilmesinde emekleri geçen üniversitemiz Karaelmas Kitap Topluluğu öğrencilerine ve Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e teşekkür etti.

Namal konuşmasının devamında dinimizin bizlere okumayı emrettiğini, okuyana ve okutana büyük önem verdiğini belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” düsturuyla okuma yazma seferberliğine ülkemizin geleceği çocuklarımıza katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Serdaroğlu İlkokulu Müdürü Mevlüt Akça tarafından Doç. Dr. Yücel Namal’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Reklam