Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Çarşamba günü basın toplantısı yapmış ve gerçekleşmiş yada gerçekleşecek olan proje çalışmaları ile ilgili değerlendirmeler yapmıştı.

Toplantı sonrası CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Başkan Alan’ın değerlendirmelerine yönelik basın açıklaması yaptı.

Uzun açıklamasında; “Zonguldak’ta başlayan ve başlayacak olan bütün projelerle ilgili yapılan açıklamalar eski Maliye Bakanı’nın açıklamalarına benziyor. Mayıs Nisan’dan ,Haziran Mayıs’tan ,Temmuz Haziran’dan güzel olacak .15 vakte kadar uçuyoruz ,şahlanıyoruz. Ay’a sert iniş yapıyoruz”dedi

Uzun açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Zonguldak Belediye Başkanı sayın Ömer Selim Alan dün yaptığı açıklamalarda Lavuar Alanı ile ilgili teknik ve elektrik projelerinde eksiklikler olduğunu, bunların tamamlanıp 15 güne kalmadan Lavuar Alanına start verileceğini söyledi.

Bu kaçıncı start müjdesi artık sayısını unuttuk. Lavuar Alanını çevirip projenin tabelasını astılar. Kendilerinin astığı tabelaya göre, geçen Mayıs ayında bitmesi gereken projenin bilmem kaçıncı müjdesi veriliyor.

Arşivlere dönüp baktığımızda dünkü açıklamasındaki afilli sözlerin benzerlerini defalarca sarf ettiğini görüyoruz.

Sahil Projesinde ki eksiklikler içinde 15 günlük süre verilmiş, sonra tamamen hizmete açılacakmış. İnsanlar zaten eksiğiyle gediğiyle kullanmaya başlamışlardı.

Zonguldak’ta başlayan ve başlayacak olan bütün projelerle ilgili yapılan açıklamalar eski Maliye Bakanı’nın açıklamalarına benziyor. Mayıs Nisan’dan ,Haziran Mayıs’tan ,Temmuz Haziran’dan güzel olacak .15 vakte kadar uçuyoruz ,şahlanıyoruz. Ay’a sert iniş yapıyoruz.

Aylardır iki Halk Otobüsü çalıştıramayıp vatandaşı mağdur eden çözüm  getiremeyen ,Belediye Başkanı Çevre Şehircilik İl Müdürü edasıyla TOKİ’nin yapmış olduğu projelerle ilgili sürekli açıklama yaparak müjdeler vermesi  oldukça manidardır.

Sayın Alan siz bu şehrin Belediye Başkanı mısınız yoksa ,TOKİ’nin Zonguldak şubesi misiniz?

Artık Zonguldak halkının aklıyla alay etmeyi bırakıp halk otobüslerini biran önce hizmete başlatın. Bırakın sürekli geciken müjdeleri Çevre Şehircilik İl Müdürü versin”dedi