Karaelmas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski adıyla Ticaret Lisesi) 2021-2022 Eğitim-öğretim yılı Mezuniyet töreni Okul Bahçesinde gerçekleşti.

Törene Okul Müdür Vekili Şenol Kadem, Okul Öğretmen ve eğitim emekçilerinin yanı sıra, Ticaret Lisesi eski Mezunlar Derneği Başkanı Dilek Demirel, Önceki Başkan Hikmet Hacıabdurrahmanoğlu, Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Çelik, ZOTEV (Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Vakfı) Genel Sekreteri Bahaddin Arı, Yönetim Kurulu Üyesi Celal Akyol, Yayla Mahalle Muhtarı Ali Rıza Nazikoğlu, Çok sayıda Öğrenci velileri katıldı.

Okul Müdür Vekili Şenol Kadam

Törenin açılış konuşmasını Karaelmas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür vekili Şenol Kadam yaptığı konuşmada özetle şu ifadelere yer verdi, “Bugünün haklı gururunu yaşayan kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum.

    Değerli velilerimiz emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların daha kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü yaşamı seven yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyorum.

    Değerli meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum.

    Sevgili Gençler, okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizlerin gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.

Saygıdeğer misafirler okulumuz, 280 öğrencisiyle 1942 yılından beri Zonguldak’ın en güçlü kurumudur. Bugünün bizlere yakışır bir şekilde hepimizin anılarında yer almasını temenni ediyorum. Kıymetli vakitlerinizi ayırarak bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığınız ve onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum” dedi

Ticaret Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Dilek Demirel

Daha sonra kürsüye gelen Ticaret Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Dilek Demirel törende yaptığı konuşmada, özetle şunları dile getirdi, “Bu güzel bitişin istediğiniz yeni güzelliklere başlangıç olmasını temenni ediyoruz, Ülkemizin geleceği olan siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı hepimizin gururu olacaktır.

İnanıyoruz ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız.

Sizleri mezun olan binlerce Ticaret ve Meslek Lisesi mezunlarının arasına yollarken sizlerin de biz eski mezunlar gibi okulumuzu ve eğitimcilerimizi unutmamasını temenni ediyor, bundan sonraki yaşantınızda sizlere başarı dileklerimizi sunarken, ihtiyaç duyduğunuzda okulumuzun sizlere her zaman açık olduğunu unutmamanızı rica ediyorum” diye ifade etti.

Daha sonra sırasıyla, Okul aile birliği Başkanı İsmail Çelik, Önceki Başkan Hikmet Hacıabdurrahmanoğlu, ve okul öğrencileri adına Ulaştırma Hizmetleri Alanı Lojistik Dalı Öğrencisi aynı zamandan okul birincisi Mustafa Yasin Yılmaz konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından, sancak devir teslim töreni ve okul marşı okunduktan sonra kepler havaya fırlatıldı. Okul bahçesinde gerçekleşen tören öğrencilerin, ailelerin coşkulu kutlamalarıyla son buldu.

Reklam