Hopa Ticaret ve Sanayi Odasından 9 kişilik heyet Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odas’ını ziyaret etti. Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek “Hopa’da her ailede mutlaka bir Zonguldak emeklisi vardır ve Zonguldak bizim için çok değerlidir” derken,  ZTSO Başkanı Metin Demir’de, “Karadeniz’in en doğusu ile Karadeniz’in en batısında bulunan iki şehir arasındaki bağları pekiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) tarafından yaklaşık olarak 6 ay önce düzenlenen Karadeniz turu kapsamında  ilçe TSO başkanları ile birlikte Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’da ziyaret edilmişti ve bu ziyaretin ardından da Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve beraberindeki oluşan Heyet ile birlikte  Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’na iade-i nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette ZTSO yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Zonguldak TDO Başkanı Metin Demir konuklarını kapıda karşılayarak hoş geldiniz dedi.

Ziyarette konuşan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mettin Demir, “Karadeniz’in en batısı ile Karadeniz’in en doğusu arasındaki kurduğumuz bu kardeşlik bağlarını pekiştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Zonguldak ve Hopa arasında zaten var olan tarihi ilişkileri pekiştirmek bir adım öteye taşımak için kardeş odaklı protokolü Hopa ziyaretinde imzaladıklarını belirten ZTSO Başkanı Metin Demir, şunları söyledi:

” Çok Kıymetli başkanım, çok değerli misafirler hanımefendiler ayağınıza sağlık ve hoş geldiniz. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nda sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz Çok sağ olun. Yakın zamanda yaptığımız ziyarette İki şehir arasındaki Hopa ve Zonguldak arasında zaten var olan tarihi ilişkileri pekiştirmek bir adım öteye taşımak için kardeş odaklı protokolümüzü de imzalamış olduk sizlerle birlikte. Dostluğumuz kardeşlik protokolüyle de pekişmiş oldu ve o gün bugündür biz Karadeniz’in en batısı ile Karadeniz’in en doğusu arasındaki kurduğumuz bu kardeşlik bağlarını pekiştirmeye çalışıyoruz. Sağ olun Sizler de kalabalık güzel bir heyetle Zonguldak’ta aramızdasınız. İnşallah bu dostluk, bu Kardeşlik ilerleyen dönemde atacağımız adımlarla ve istişareler ile birlikte bölgenin ekonomisine ve kalkınmasına da etki edecektir.Ben tekrar sizi ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyor ve ayaklarına sağlık diyorum” dedi.

Akyürek: Hopa’da Her Ailede  Bir Zonguldak Emeklisi Vardır Ve Zonguldak Bizim İçin Diğer İllere Göre Çok Daha Değerlidir.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek’de, Zonguldak’ın kendileri için diğer illere göre çok daha değerli olduğunu ifade etti.

Hopa’da her ailede bir Zonguldak emeklisi olduğuna dikkat çeken Hopa Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Osman Akyürek şunları söyledi:

“Öncelikle Metin başkanıma Teşekkür ediyorum. Belki bizi ziyaretlerinde bizim tarihimiz ile ilgili bir ilki başarmışlardır ve bizim için de bir ilk olmuştur Bu. Zonguldak’taki 5 Ticaret Odası ile birlikte bizi ziyaret ettiler ve gerçekten sadece Zonguldak merkez değil ilçeler ile birlikte Bizler Zonguldak’ın bir bütün olarak ticaretini, kültürünü ve hayatını tanıma fırsatı sundular

Burada Metin Başkanım hoşgörü ile nezaketi ile kurduğu ilişkilerle bizim için örnek olmuştur .Hopa- Zonguldak için, Zonguldak-Hopa için ayrı bir önemi olduğunu düşünüyoruz. Zaten bu ilişkilerin kurulma sebebi de belki 1940’lara kadar dayanan, Hopa’da her ailede bir Zonguldak emeklisi vardır ve bu çok önemli ve kıymetlidir bizim için. Dolayısıyla Zonguldak bizim hayatımızın içerisinde diğer şehirlerle kıyaslandığında büyük bir önemi ve farkı vardır. Biz de bunun farkında olarak kardeş oda Protokolü ile birlikte bu süreci belki yazılı olarak kağıda döktük ama gönül birliğimiz ve Gönül dostluğumuz çok eskiye dayanıyor ve bunun daim olacağına inanıyorum. Buradaki kabul, hoşgörü ve ağırlama için de heyetim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam