İl Genel Meclisinde Merkez, Ereğli Alaplı ve Çaycuma ilçelerinde bulunan toplam 10 köyde mezarlık yapılması kararlaştırıldı. İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı 1.Birleşimi Meclis Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısı öncesinde konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, yoğun ve şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel ve taşkınlarda zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Acil durum ödeneğini beklediklerini ifade eden Necdet Karaveli ayrıca İl Özel İdaresi ekiplerinin bölgelerinde tüm ekiplerce sahada olduklarını ifade etti.

Hamdi Akyüz Göreve Başladı

İl Genel Meclisi başkanı Nejdet Karaveli ayrıca partisinden ve meclis üyeliğinden istifa eden meclis üyesi Burhanettin Çakır’ın yerine Hamdi Akyüz’ün il Gene meclis üyesi olarak atandığını belirtti. Mecliste açılış ve Yoklamanım ardından Gündem maddelerinin görüşülmesini geçildi.

10 Köye Mezarlık Yapılacak

İl Özel İdaresi’nin 2022 yılı Proje Programında yer almadığından, İlimiz Ereğli İlçesi; Yazıcılar Köyü, Yeşiköy Köyü, Alaplı İlçesi; Aydınyayla Köyü, Yenidoğanlar Köyü, Çaycuma İlçesi; Madenler Köyü, Uluköy Köyü, Güzelyurt Köyü, Esenyurt Köyü, Ayvazlar Köyü, Merkez İlçesi; Kumtarla Köyünde, yapılacak mezarlık çalışmaları ile ilgili iş ve işlemlerin yapılabilmesi için İl Özel İdaresi 2022 yılı proje programına alınması ile ilgili komisyon raporları görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Zonguldak Fen Lisesi  Milli Eğitim’e Tahsis Edildi

Mülkiyeti İdareye ait, İlimiz Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi Zambak Mevkiinde bulunan taşınmazların, 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu gereğince eğitim ve öğretim hizmetlerinde kullanılması ve her türlü sorumluluğun, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ait olması koşuluyla, adı geçen Müdürlüğe tahsisi ile ilgili komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raraporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Memur personelin kadro dereceleri ile ilgili Meclis Bilgilendirildi

İl Genel Meclisinin 11.05.2022 tarihli ve 089 sayılı kararı ile; İdarede 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi, Memur kadrosunda görev yapan lise mezunu, 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite mezunu 13 adet Memur personelin kadro dereceleri ile kazanılmış hak aylığı derece ve kademelerinin uyumlu hale getirilmesi amacıyla 13 adet Memur kadrosu, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosuna dönüştürülmüştür. Söz konusu Kadrolara atamaları yapılan personeller ile ilgili Meclis üyeleri bilgilendirildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kokulu sel ve taşkınlara değinerek Dere ve Akarsu üzerinde ki köprü ve geçişlerle ilgili yapılaşmaların daha dikkatli yapılması gerektiği uyarısında bulundu. Gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesiyle birleşim sona erdi.


Reklam