“Hekimlere Ve Sağlık Çalışanlarına Yönelik Saldırıları Kınıyoruz !”

“Bu Saldırıların Sorumlusu Siyasi İktidardır !”

“Bu Saldırıların Sorumlusu Giderlerse Gitsinler Diyenlerdir !”

“Bu Saldırıların Sorumlusu Meslek Örgütlerini Yok Sayan Onların Önerilerini Dikkate Almayanlardır.”

Konya Şehir Hastanesi’nde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya için ülke genelindeki sağlıkçılar ayağa kalktı. Tüm toplumsal kesimlerden tepki yağıyor.

Yeşil Sol Parti Zonguldak İl Başkanı Ali Topaloğlu, yaptığı basın açıklamasında; “Kısacası siyasi iktidar artık ülkeyi yönetemez hale gelmiştir. Her gün onlarca cinayet işlenmekte tolum artık cinnet geçirme noktasına gelmiştir.”

“Evet dün canımız iki defa acıdı, İnsan canına can katan bir hekimimiz ve savunma hakkını yerine getiren bir hukukçumuz katledildi.

Siyasi iktidar, Toplumda saygın olan meslekleri itibarsızlaştırma politikası uygulayarak. Bu meslekleri yapanları hedef haline getirmektedir.

Sağlıkta devrim yaptık diyenlerin, Sağlığı ne hale getirdiklerinin en açık örneği dün yaşanan olaylardır. Artık sağlık sistemi tıkanmış hastalar özel hastanelere mahkum edilmiştir. Yargıya güven tamamen azalmış, adil yargılamanın olmazsa olmazı savunma hakkını yerine getiren Avukatlık mesleği neredeyse ortadan kaldırılmıştır.

Kısacası siyasi iktidar artık ülkeyi yönetemez hale gelmiştir. Her gün onlarca cinayet işlenmekte tolum artık cinnet geçirme noktasına gelmiştir.

Özellikle hastanelerde idareciler. Siyasi iktidarın ve onun yerel temsilcilerinin arpalıkları haline getirilmiş, Liyakattan uzak eş dost yönetici yapılmıştır. Onlar koltuk derdine düşmüşken hastalar mağdur oluyor. Hekimler çaresiz kalıyor.

Evet canımız çok acıdı iki genç insan mesleğini yaparken alçakça öldürüldü. Bu saldırıları kınıyoruz. bundan sonra saldırıların olmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz.

Artık iktidarın ülkeyi yönetmediği açıktır.

TEK YOL; ZAMANINDA DEĞİL, ERKEN DEĞİL HEMEN SEÇİMDİR.”